Plzeňská tragédie na Slovácku: Z kamionu se vysypaly bedny s pivem

Přepravky s pivem uklízeli hasiči z okolí.

Kuriózní dopravní nehodu dnes zažilo srdce Slovácka. Hasiči dnes brzy ráno zasahovali ve Starém Městě, kde pomáhali s úklidem rozbitých lahví plzeňského Prazdroje. Přepravky s pivem se vysypaly z jedoucího kamionu.

Střepy pokryly tři jízdní pruhy

Vůně oblíbeného západočeského piva se za ranního kuropění nesla nad ulicí Brněnská ve Starém Městě. Krátce před šestou hodinou ranní byli požádáni hasiči o pomoc s úklidem pivních sklenic a přepravek, které se z kamionu vysypaly na silnici a pokryly tak na několika desítkách metrů hned tři jízdní pruhy.

Na místo postupně přijeli profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště společně s dobrovolnými jednotkami z Buchlovic a Starého Města. Pivní bedny naskládali na krajnici, kam poté nametli také rozbité lahve.

„Velitel zásahu si na pomoc s úklidem povolal zametací vůz ze správy a údržby silnic, který povrch komunikace na závěr umyl a znovu zametl. Po hodině práce byla vozovka opět čistá a připravena k provozu,“ dodala k netradičnímu zásahu mluvčí Hasičského záchranného sboru Lucie Javoříková.

Pod uveřejněnou zprávou se vzápětí objevila řada komentářů v duchu kondolence. Část truchlících občanů vyzvala v nadsázce ke státnímu smutku.

Zdroj a foto: HZS ZLK

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*