Policie upozorňuje na zvýšený počet vloupání do opuštěných rekreačních objektů

Ilustrační foto. Zdroj: Wikimedia Commons

S podzimními dny nastává čas zazimování rekreačních objektů, které se majitelé rozhodli přes zimní měsíce nenavštěvovat. Před opuštěním chaty nebo chalupy je potřeba myslet na důkladné zabezpečení objektu.

Venku není vhodné nechávat nářadí a nástroje, které jsou nejen lákadlem, ale mohou zlodějům usnadnit vstup dovnitř. Ukliďte proto i žebříky, sekery a drobné nářadí. Zkušenost policistů ukazuje, že zloději se nejčastěji dostávají do obydlí přes vstupní a balkonové dveře nebo okna.  Během vaší nepřítomnosti v chatě nenechávejte cenné věci. Pokud máte uvnitř například hodnotné obrazy nebo jiné cennosti, nafoťte si je a zvažte jejich pojištění.

K zabezpečení rekreačního objektu využijte mechanické či elektronické zabezpečovací systémy, nebo ideálně jejich kombinaci. Doporučujeme pořídit si kvalitní vstupní dveře s bezpečnostním kováním, zvážit zabezpečení obydlí pomocí kamerového systému, či výraznější osvětlení okolí domu například pomocí světel na pohybová čidla. Jednou za čas je vhodné chatu zkontrolovat. Vyplatí se mít také dobré sousedské vztahy – mohou vám dát vědět, kdyby viděli u vašeho domu podezřelý pohyb. Při podezření na vloupání do objektu nevstupujte dovnitř, nic neuklízejte a uvědomte policii.

V letošním roce řešili policisté na jižní Moravě 129 případů vloupání do rekreačních objektů. Pravidelně kontrolujeme chatové oblasti, do často nedostupného terénu míří i policisté na koních. Další důležité, podrobnější informace a tipy nejen ohledně vhodného zabezpečení se můžete dozvědět z projektu „Zabezpečte se“, jehož součástí je i bezplatná mobilní aplikace dostupná v App Store či na Google Play.

Autor: red Zdroj: Policie ČR Foto: Wikimedia Commons

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*