Porodnice ve Frýdku-Místku je od pátku v karanténě

frydek-mistek-nemocnice

Gynekologicko-porodnické oddělení se nachází celé v karanténě. Příčinou tohoto opatření je onemocnění ošetřující sestry. Oddělení se uzavírá z preventivních důvodu a maximální snahy o ochranu zdraví personálu i pacientek.

Vedení nemocnice ubezpečuje, že na oddělení  bude stále k dispozici personál, který bude ošetřovat opravdu neodkladné případy přivezené rychlou záchrannou službou. Na tento provoz je zařízení údajně nachystáno.

Pacientky, které nemocnice aktuálně hospitalizuje, jsou postupně propouštěny do domácího ošetřování. “Pacienty, které jsme v poslední době ošetřili, bychom chtěli uklidnit. Situace je odkonzultována s hygieniky. Riziko přenosu na pacienty bylo vyhodnoceno jako nízké,” stojí v prohlášení nemocnice.

Zdravotníci nicméně doporučují dvou týdenní klidový režim v domácím prostředí s minimalizací kontaktů. V případě horšícího se zdravotního stavu je potřeba osobně telefonicky konzultovat situaci s hygienikem, případně praktickým lékařem.

Kritická epidemiologická zátěž nastala před 14 dny s návratem velkého množství spoluobčanů z jarních prázdnin z rizikové oblasti severní Itálie. Bohužel musíme konstatovat, že karanténní režim u této skupiny obyvatel byl minimální a navíc další občané města do rizikové oblasti dále cestovali. Bohužel také víme o případech, kdy lidé při vstupní triáži zapírali, že se vrátili z postižených oblastí, a to proto, aby mohli jít na pravidelnou ambulantní kontrolu,“ uvedl Tomáš Stejskal, ředitel nemocnice.

Autor: red Zdroj: Nemocnice Frýdek-Místek

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*