Postup? Bojujeme i za Lukáše, říká trenér Hlučína Smékal

Fotbalový svět zasáhla na konci února tragická zpráva o náhlém úmrtí mladého hlučínského fotbalisty Lukáše Lehnerta. Jeho spoluhráče ale tato událost nepoložila – naopak, bojují o postup z MSFL!

Hlučín je v tabulce aktuálně druhý, na vedoucí Kroměříž ale ztrácí pouhé dva body, navíc má středeční duel v Hranicích k dobru. Naposledy formu hlučínského celku odnesl Frýdlant nad Ostravicí, nad kterým Hlučín vyhrál 4:1. „Upřímně, moc těžký zápas to nebyl. Kluci k utkání přistoupili velmi dobře a zápas měli celou dobu pod kontrolou. Navíc nás uklidnil rychlý gól,“ řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz hlučínský kouč Filip Smékal.

Dnes vás čeká další vložený zápas. Je pro vás nahuštěný program náročný?

Náročné to je, ale bohužel víme, co tomu předcházelo – obrovská tragédie. Nešlo to udělat jinak, musím ovšem říct, že se s tím vypořádáváme velmi dobře. V zimě jsme kvalitně potrénovali, tým skvěle připravil i náš kondiční kouč.

Myslíte si, že se o postupu rozhodne mezi Hlučínem a Kroměříží?

Nebude to jen o nás, v závěsu je Baník nebo Rosice, vyhrává i Hodonín. Nejde si myslet, že každý bude jen vítězit. Myslím, že to bude boj do posledních kol.

Ve středu vás čekají Hranice, potom Hodonín. Bude to těžký týden?

Určitě. V Hranicích chceme uspět, můžeme se dostat na první místo. A Hodonín? Má formu, čekám další těžký zápas.

Myslíte si, že pokud poskočíte na první místo, tak se vaši hráči ocitnou pod větším tlakem?

Nevidím jim do hlavy. Je možné, že boj o první místo z toho druhého je někdy snazší. Na druhou stranu, pokud chceme být první, tak prostě vyhrávat musíme. Spoléhat se na poslední kolo a čekat, co bude, to prostě nejde. Je to dlouhodobá soutěž a každý bod je důležitý.

Máte za cíl postoupit?

Úplný cíl to asi není, ale vzhledem k tomu, jak se vyvíjí tabulka, tak nebudu říkat, že nechceme vyhrát. Já vyhrát chci, všichni to chceme. Jak by to pak dopadlo, to už je na majiteli. Podle posledních zpráv, co mám, by se postupu nebránil.

Bylo by třeba v případě postupu do druhé ligy tým hodně posílit?

Přečtěte si  Historický poklad v Opavě: Archeologové objevili nejvýznamnější soubor mincí za sto let

Druhá liga je velkým krokem dopředu. Pokud bychom se v ní chtěli udržet, tak bychom posílit museli. Ale to je ještě strašně daleko.

Na druhou stranu, na podzim jste v MOL Cupu s vašim kádrem dokázali porazit i mistrovskou Plzeň. Jak moc vám to pomohlo?

Bylo to velmi pozitivní. Získali jsme větší možnosti ve vyjednávání, přišli tady noví sponzoři. Více se o nás mluví, přitáhlo to další lidi. Jsme moc rádi, co se nám povedlo.

Nedávno vás však zasáhla i obrovská tragédie. Jak se klub s náhlým úmrtím Lukáše Lehnerta vyrovnává?

Je to jedna z nejtěžších věcí, kterou jsem ve své kariéře zažil. Těžko se mi o tom mluví, stále je to hodně čerstvé. Nejde se smířit s tím, když mladý člověk opustí tento svět. Lukáš byl skvělý hráč i člověk, je těžké se s tím vypořádat. Ale pereme se s tím se vztyčenou hlavou.

Kdekdo možná čekal, že událost tým položí. Je to ale přesně naopak, že?

Tým je zdravý a má charakter. Mě nepřekvapilo, jak to celé zvládl. Událost spíše zasáhla srdce hráčů, někteří z nich se potkali se smrtí poprvé. Je těžké s tím pracovat, teď máme ale o to větší touhu vyhrát pro Lukáše. Je to náš motor, ale taky jsme více svázaní. Máme zodpovědnost nejen za sebe, ale i za něj. Chceme to pro Lukáše zvládnout, bojujeme i za něj.

Autor: resp Foto: FC Hlučín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*