Postup? Bylo by alibistické říct, že nás nezajímá, přiznal trenér Vyškova Kameník

Fotbalisté Vyškova před sezonou vyhlásili útok na postup do Fortuna ligy. Na tom se nic nemění ani v závěru ročníku. Změna se ale nedávno odehrála na trenérském postu, na kterém Jana Trousila nahradil Jan Kameník.

Fotbalisté Vyškova vyhráli v posledním kole 1:0 ve Vlašimi a v tabulce Fortuna národní ligy jsou druzí, čtyři body za vedoucí Karvinou. „Do utkání jsme nevstoupili dobře, těžko jsme eliminovali ofenzivní sílu soupeře, postupem času se ale hra srovnala a my jsme si nakonec došli pro vítězství,“ řekl pro zpravyzmoravy.cz trenér Jan Kameník, který na lavičce Vyškova nahradil před necelým měsícem Jana Trousila. Předtím působil v Jihlavě.

Co se vám povedlo od vašeho příchodu do Vyškova změnit?

Na nějakou zásadní změnu nebyl prostor. Trochu jsem změnil tréninkový mikrocyklus, přidali jsme více videoanalýz a s hráči jsme častěji na videu. Je třeba, aby to navnímali. Udělali jsme pár změn v sestavě a pozměnili jsme způsob hry, ale k ničemu zásadnímu nedošlo.

V sobotu budete hrát proti B týmu Olomouce. Jaký zápas čekáte?

Vrátili jsme se do boje o první trojku. Proti Sigmě B je třeba potvrdit výhru s Vlašimí, jedná se však o nevyzpytatelného a silného soupeře. Jsou mladí, běhaví a dobře technicky vybavení, to pro nikoho není jednoduché.

Potom narazíte na Jihlavu. Budete vnímat utkání speciálně?

Budu to vnímat jinak, protože přijede spousta hráčů, se kterými jsem v Jihlavě rok a půl působil. Je tam i zbytek mého realizačního týmu. To je jediný vjem, který budu mít. Rád se s nimi pozdravím, měl jsem s nimi dobré vztahy. Budu se však soustředit na to, abychom vyhráli. Očekávám taktické utkání.

V Jihlavě jste působil dříve, teď jste ve Vyškově. Je to velká změna?

Každý klub má jinou filozofii, vedení, možnosti, zázemí, infrastrukturu i kvalitu hráčů. Rozdíly jsou markantní. Jihlava hrála ligu a má svůj stadion s tréninkovým zázemím, pro hráče nabízí skvělý komfort. Ve Vyškově jsou podmínky o něco skromnější, zato je tady portfolio hráčů, kteří se dále do budoucna mohou zviditelnit. Mají před sebou velkou budoucnost, mohou se rozvíjet. Mají své přednosti a dá se s nimi pracovat.

Jak se vám pracuje s kabinou plnou cizinců?

Je to pestré a zajímavé. Pro trenéra je docela výzva, aby v kabině byla dobrá pracovní atmosféra. Řekl jsem hned při mém nástupu, že chci, aby kabina fungovala a aby to všechny bavilo. Od kluků vnímám, že jsou dobře naladěni. Fungujeme společně, máme stejný cíl a hráči dobře pracují. Překládaní do angličtiny sice někdy zabere více času, ale to k tomu patří.

Vyškov před sezonou vyhlásil útok na postup do ligy. Platí to stále?

Bylo by alibistické říct, že nás postup nezajímá, ovšem já se dívám vždy jen na nejbližší zápas. Na tabulku se podívám po posledním utkání v Chrudimi a podle toho pak můžeme sezonu hodnotit.

Zvládnete anglický týden, který vás nyní čeká?

Vždy je to náročné, musí se upravit tréninkový cyklus a rychleji musí nastoupit regenerace. Je to náročnější ve smyslu přípravy a analýz, ale každý hráč radši hraje než trénuje. Bez problémů to musí zvládnout. Rychle to uteče, pak budeme chytřejší.

Autor: red Foto: MFK Vyškov

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*