Postup? Uvidíme v zimě, říká jednatel Vyškova Chalupecký. Co Fofana a Kanakimana?

V loňské druholigové sezoně byl Vyškov nováčkem, letos je ale po devíti kolech druhý, jen tři body za vedoucí Líšní. Není divu, že je tým trenéra Jana Trousila pasován do role jednoho z favoritů na postup.

Vyškov, který své domácí zápasy hraje v Drnovicích, vstoupil do letošní sezony velmi dobře. Tým plný cizinců v zádech s kamerunským majitelem patří k ozdobám soutěže. Jakým směrem se plánujte vydat dál? O tom jsme si popovídali s jednatelem klubu Martinem Chalupeckým.

Kamerunský majitel Kingsley Pungong vyhlásil před sezonou útok na postup do první ligy. Zaskočil vás tím, nebo to jsou podle vás reálné cíle? 

Musím vás opravit. Majitel vyhlásil cíl postupu ne pro letošní rok, ale v blízkých sezonách. Tedy ne pro tuto konkrétní sezonu. Pravdou ale je, že naše ambice postupně rostou. Chceme teď hrát co nejvýše a v zimní pauze se pořádně zamyslíme, jak budeme v této sezoně postupovat dál. 

Na soupisce máte několik cizinců, především talentovaných Afričanů. Je mezi nimi nějaký budoucí klenot? 

Krásná věc na tomto je, že vy to dopředu nikdy nevíte. Většinou se jedná o mladé hráče, kteří se potřebují aklimatizovat a rozvíjet. Můžu to uvést na příkladu Mohameda Tijanyho, který přišel, vypadal dobře, ale rozhodně byste si v rámci prvních týdnů nevsadil, že bude v kádrů týmu pro Ligu mistrů. Z tohoto pohledu se může stát, že takový klenot skutečně máme, neboť věřím ve výbornou práci celého realizačního týmu. Také se nám začíná dařit v oblasti získávání víz, a tak postupně můžeme začít přivádět podle nás ty nejperspektivnější hráče, které máme již pod smlouvou. 

Velmi dobře se jeví Fofana či Kanakimana. Registrujete okolo nich už zájem okolních klubů? 

Ano, mohu potvrdit, že během dosavadních zápasů v podzimní části jsme na tyto dva hráče dostali konkrétní nabídky.

Jaká je vůbec vaše strategie? Chcete si lákavé cizince nechat, aby vám pomohli k vašim cílům, nebo je v případě zajímavé nabídky prodáte dál? 

Bude to záležet od konkrétní situace, ve které se budeme nacházet. V této chvíli si umím představit kombinaci obou variant. V zimní pauze se rozhodneme, jak s tím dále naložíme. 

Skvělou práci odvádí také trenér Trousil. Jak moc je náročné ukočírovat kabinu plnou cizinců? 

Tohle je otázka spíše na něj. Ale co vím, tak nejen pan Trousil, ale všichni v realizačním týmu i mimo něj, pomáhají velkou měrou, aby to fungovalo co možná nejlépe. V tomto směru si troufám tvrdit, že jsme se už poučili z chyb v minulosti a je to vše mnohem lepší. 

Plánujete jít zahraniční cestou i nadále? Přivedete další cizince i v zimě? 

Toto se bude odvíjet od strategie, kterou zvolíme po podzimní části. Může se stát, že některé hráče prodáme, pokud o ně bude i nadále zájem. Také se může stát, že budeme posilovat, ale lovit nemusíme jen v zahraničí. Stanovíme si cíle a tomu budeme chtít podřídit podobu kádru. 

Vyškov působí trochu exoticky, přeci jen, majitele z Kamerunu u nás každý nemá. Vnímáte, že je o vás stále více slyšet? 

Vnímám, že se o nás teď mluví více, ale pevně doufám, že je to díky předváděné hře, a ne kvůli původní národnosti majitele. Snad se nám to tak bude dařit i nadále. 

I letos hrajete v Drnovicích. Zabydleli jste se tam nastálo, nebo se jednou plánujete vrátit do Vyškova? 

V Drnovicích se nám hraje moc dobře. Díky spolupráci s obcí a chlapy z FK Drnovice to funguje. Já věřím, že tato oboustranná spolupráce bude fungovat i nadále.  

V Drnovicích vás vzali za své, hrajete na stadionu, kde se dříve hrála první liga. Má pro vás toto místo speciální kouzlo? 

Z rozhovorů našich hráčů jde vycítit, že tam nějaké to speciální kouzlo je, a že se jim tam hraje dobře. Toto je pro mě zásadní. 

Loni jste bojovali o záchranu, letos už jste mezi nejlepšími. Cítíte, že vás týmy berou po roce jinak než v předešlé sezoně? 

Velký rozdíl je v tom, že se nám nestane, že by nás někdo podcenil. Takže ano, cítíme to. Sami ale můžete vidět, že soutěž je tak vyrovnaná, že vám nevyjdou tři zápasy a najednou jste dole. Takže chci se vší pokorou věřit v dobrý výsledek, zápas od zápasu, a jít postupně. 

Rozpočet klubu se oproti loňsku navýšil zhruba o dvacet procent. O kolik byste ho museli zvednout, kdybyste šli do ligy? A kde byste ligu případně hráli? 

Je zde stále hodně proměnných, stadion je jednou z nich. Kde by se potenciálně hrálo, to ještě neumíme říct. Rozpočet by se musel navýšit v násobcích toho stávajícího. 

Úvod sezony vám vyšel. Jste spokojeni, nebo chcete hrát ještě lépe? 

S našimi ambicemi, navíc po loňské sezoně, bychom asi mohli být spokojeni. Někde nám trošku pomohlo štěstíčko, naopak ve dvou zápasech jsme ztratili body zbytečně.

Autor: resp Foto: MFK Vyškov: Filip Ježek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*