Poznejte a ochutnejte rozmanitost jižní Moravy

Poznejte a ochutnejte rozmanitost jižní Moravy, tak se jmenuje akce, které umožní návštěvníkům brněnského Zelného trhu během letošního léta a podzimu několikrát shlédnout a ochutnat rozmanité zemědělské a zahradnické produkty jižní Moravy. V praktických dílnách se také naučí, jak sezónní úrodu správně zpracovat.

První výstava proběhne od 20. do 22. června. Součástí bude také semínková burza, na které budou mít návštěvníci možnost výměny semen na tradiční i netradiční druhy zeleniny a bylin. Výstavu doprovodí praktické dílny pro děti a veřejnost v prostorách Tržnice Brno, které ukáží a naučí techniky tradičního lokálního vaření, přípravy jídla a konzervace potravin. Na sobotní pozdní odpoledne je plánován tzv. Chef’s table: vybraný šéfkuchař připraví tříchodové menu z vystavovaných surovin a pozve veřejnost k “jednomu stolu”.

Díky svým klimatickým a půdním podmínkám má jižní Morava ideální možnosti produkovat širokou škálu zemědělských produktů. Různé druhy a odrůdy ovoce a zeleniny se stále pěstují v soukromých zahradách za našimi domy. Většina zemědělské půdy však produkuje úzkou škálu komoditních plodin.

Autor: red, ccrjm.cz Foto: ochutnejtemoravu.eu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*