Přehledně: Zoo otevírají pavilony, podívejte se kde

Návštěvníci mohou ode dneška obdivovat třeba rejnoky v jednom z pavilonů zlínské zoo.

Další vlna rozvolnění protikoronavirových opatření umožnila zoologickým zahradám na Moravě od pondělí 24. května otevřít vnitřní prostory pavilonů. Zatímco třeba ve Zlíně k tomuto kroku přistoupili, olomoucká zoo je nechává kvůli příliš omezené kapacitě zavřené.

“Od pondělí 24.5. otevíráme všechny vnitřní pavilony. Můžete tak opět zavítat do Zátoky rejnoků, tropické haly, pavilonu slonů a žiraf,” láká k návštěvě zlínská zoo. Vedení zahrady ale zároveň upozorňuje, že je nutné dodržovat maximální povolenou kapacitu, která je u každého pavilonu uvedena na informační tabuli. Podobně to má zoo v Hodoníně či Ostravě.

Jsme pod drobnohledem

Právě omezená kapacita vedle některé zoologické zahrady k tomu, aby pavilony ještě nechaly zavřené. Týká se to například zoo v Olomouci. “Z nařízení vlády bychom mohli otevřít pavilony, nicméně podmínkám i s přihlédnutím k nedodržování pravidel návštěvního řádu ze stran veřejnosti nelze dostát. V téměř všech našich pavilonech by prozatím mohly být v průměru maximálně 2 osoby,” uvedla mluvčí zoo Iveta Gronská. Zoo by tak podle ní nedokázala všem návštěvníkům zaručit, že se dostanou i do vnitřních prostor. Podobná situace panuje v Jihlavě.

“Jsme pod drobnohledem orgánů činných ve věci dodržování vládních opatření. V případě, že by při svých kontrolách shledaly jakékoliv zásadní pochybení, mohlo by to ohrozit otevření zahrady vůbec,” doplnila důvody mluvčí. Zoo Olomouc plánuje zpřístupnit pavilony až ve chvíli, kdy budou platit menší restrikce. Podle mluvčí jsou nicméně venku již vidět prakticky všechna zvířata a nově lze obdivovat i čerstvé zvířecí přírůstky u zubrů a kočkodanů.

Zdroj: stránky jednotlivých zoo, foto: Zoo Zlín, Zoo Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*