Překvapení pro fanoušky fotbalové Zbrojovky Brno. Skomírající klub kupuje Libor Zábranský

Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno mění svou vlastnickou strukturu. Novým majoritním majitelem klubu se překvapivě nestává skupina Portiva, která o převzetí klubu jednala od loňského léta, ale majitel hokejové Komety Libor Zábranský.

Jakožto majitel, generální manažer a svého času i hlavní trenér vrátil Libor Zábranský slávu a mistrovské trofeje hokejové Kometě. Nyní díky jeho osobě dochází k symbolickému propojení dvou historicky nejslavnějších brněnských sportovních značek.

S Václavem Bartoňkem nás pojí dlouholeté vazby, oba kluby jsou a musí být v symbióze.  V minulosti Vašek pomohl Kometě a je tedy logické, že já teď pomůžu Zbrojovce. Cílem je vytvořit mezi oběma kluby synergii a naplnit potenciál. Do budoucna se nabízí i myšlenka vybudování společného tréninkového centra, což by mohlo výrazným způsobem posunout zejména mládež. Nechci ale příliš předbíhat, musíme jít krok po kroku,“ hlásí Libor Zábranský. „Rozhodně je mi velkou ctí, že mohu stanout v čele tradičního moravského klubu, který už 111 let reprezentuje město Brno i celou jižní Moravu.

S ohledem na sportovní úspěchy a stabilitu Komety Brno věřím, že se jedná o nejlepší řešení pro Zbrojovku a její fanoušky. Libor Zábranský dlouhodobě a usilovně prokazuje, že mu na brněnském sportu záleží, a proto mu Zbrojovku můžu s klidným svědomím a důvěrou předat. Doufám, že toto ocení i fanoušci, kteří jsou nedílnou součástí klubu,“ komentuje situaci Václav Bartoněk.

Libor Zábranský přebírá 80% podíl vlastnictví klubu, finalizaci této akvizice aktuálně dotahují právníci. Na to navazují další kroky s předáním klubu Liboru Zábranskému jakožto majoritnímu vlastníkovi.

Autor: resp Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*