Přemýšlel jsem, jestli budu pokračovat, přiznal Jiráček. Pak přišla nabídka z Prostějova

Fotbalový Prostějov v létě lákal Pavla Zavadila. Ten se nakonec vrátil do Zbrojovky, prostějovští ale získali jinou zvučnou posilu – Petra Jiráčka. 

Pětatřicetiletý Jiráček má hodně zajímavý fotbalový životopis. Poprvé na sebe výrazně upozornil v Plzni, se kterou si zahrál v Lize mistrů. Dvěma góly se blýskl na EURU v roce 2012, zahrál si taky za Wolfsburg či Hamburk a po návratu domů hrával za Spartu, Jablonec a Zlín, ve kterém však na jaře skončil. Od té doby byl bez angažmá, než si na konci června plácl s druholigovým Prostějovem, se kterým o uplynulém víkendu vstoupil do Fortuna národní ligy domácí porážkou 1:3 s Příbramí. „Byl to zápas, jaký jsme čekali. Navíc jsme nehráli dobře a nepodali jsme dobrý výkon. Udělali jsme hrubé chyby, takže to ani nemohlo dopadnout jinak,” řekl Jiráček v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz. 

Co vám zápas ukázal? 

Prostějovu se povedla minulá sezona, ale kádr se hodně obměnil. Bude potřeba čas, aby to fungovalo a abychom si na sebe všichni zvykli. 

Teď vás navíc čekají zápasy se Spartou B a Zbrojovkou. Těžký los, že? 

Věděli jsme to už před sezonou. Lehcí soupeři to nejsou, pro nás je ale možná dobře, že nám to ukáže naše slabiny a nedostatky. Já věřím, že se poučíme a že se zlepšíme. 

Stihl už jste si udělat nějaký obrázek o kvalitě druhé ligy? 

Na to je ještě brzy, zápasy budou přibývat. Každopádně sestoupily tři týmy, takže je jasné, že kvalita šla nahoru. 

Vy jste od březnového konce ve Zlíně nehrál. Jak jste se od té doby udržoval? 

Připravoval jsem se sám, byl jsem ve Zlíně s juniorkou a pak taky v Kroměříži. Když už jsem přemýšlel, jestli vůbec budu pokračovat, tak se mi s nabídkou ozval Prostějov. 

Měl jste i jiné nabídky? 

Něco bylo, z první i druhé ligy. Ale řešilo se stěhování i dojezdová vzdálenost. V tom je Prostějov ideální, mám to tady padesát minut autem. To není daleko. 

Zdroj foto: FC Fastav Zlín

Jak se vám v Prostějově líbí? 

Zatím je to super. Ale musíme mít i výsledky. Věřím, že hráči jsou tady šikovní, jen se potřebujeme nebát a nemít strach. Věřím, že když budeme pokračovat v naší práci, tak se výsledky dostaví. 

Pocházíte z Čech, ale poslední roky jste hrával za Zlín a teď jste v Prostějově. Takže jste se na Moravě usadil? 

To ano, jsme tady s rodinou spokojení. Máme tady zázemí i přátele. I když máme s manželkou rodiny na druhé straně republiky, tak se nám odtud nechce. 

Máte s Prostějovem nějakou dohodu, kdyby se vám ozval někdo z první ligy? 

To jsem neřešil. Kdyby něco přišlo, tak bychom to třeba řešili, ale Prostějov mi dal nabídku a já bych tady chtěl něco odehrát. Chtěl bych to klubu oplatit. 

Sám jste zmínil, že jste v jednu chvíli uvažoval o konci kariéry. Už se na něj připravujete? 

Není mi dvacet, vím, že mám nějaká fotbalová léta a konec se blíží. Ale nevím, jestli to bude za rok nebo za pět let. Budu se snažit hrát, co nejdéle to půjde. 

V Prostějově jste jedním z lídrů. Baví vás role, z níž můžete předávat i vaše zkušenosti? 

Je to hodně o mladších hráčích, kteří ty zkušenosti nemají, aby naslouchali a nechali si poradit. Když občas padne špatné slovo, tak je třeba, aby si to nebrali osobně a aby se někam chtěli posunout. 

Autor: resp Zdroj a foto: FC Fastav Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*