Prezident fotbalového Znojma otevřeně: Město fotbalu škodí. Pokud se najde silný partner, klidně to prodám

Znojmo o víkendu porazilo Baník Ostrava! Jenže pouze jeho B tým, proti kterému si připsalo premiérový triumf v sezoně. Tým z jihu Moravy se tak i nadále potácí na dně tabulky MSFL. 

Znojmo se na startu sezony nenachází v ideální kondici. Nebojuje však jen na hřišti, ale také v zákulisí. „Vstup do sezony byl velmi špatný, ale taky nás pětkrát poškodili rozhodčí, což bylo posouzeno i Řídící komisí. Kvůli tomu máme o sedm nebo osm bodů méně,” řekl pro zpravyzmoravy.cz prezident klubu a předseda představenstva Jiří Tunka, jenž se otevřeně rozpovídal také o vztahu s městem nebo možném prodeji klubu. 

Co vás ještě v úvodu sezony sráží? 

Udělali jsme kompletní výměnu kádru. Zůstali nám dva hráči a než si to sedne, tak to bude trvat. Doufám ale, že po výhře nad Baníkem jsme to nastartovali zase k lepšímu. Snad se to otočí, my bodově poskočíme, na jaro posílíme a zachráníme se. 

Má trenér Skácel i po špatném vstupu do sezony důvěru vedení? 

Mou důvěru, jako akcionáře, má. 

Není to tak dávno, co byl klub ve špatné finanční kondici. Jak je na tom dnes? 

Klub je finančně stabilizovaný a bez problémů dofinancujeme tuto sezonu. Problémem ale je, že se ke znojemskému fotbalu už čtyři roky zády obrací město. Dříve jsme dostali na dotacích okolo pěti až 5,5 milionů korun, loni ale byla dotace nulová jen kvůli tomu, že jsme čtrnáct dnů po splatnosti dlužili dvacet tisíc korun. To bylo nepochopitelné. Letos jsme měli dostat tři miliony, ale kvůli covidu se to mělo všem krátit o padesát procent. Nakonec jsme však obdrželi jen třiatřicet procent, takže jeden milion korun. Město fotbalu škodí, než aby mu pomáhalo. 

Čím to podle vás je? 

Názor na to mám, jsem tady čtyři roky. Za tu dobu mě oslovili nějací lidé, kteří chtěli klub odkoupit. Teď jsem dostal další nabídku, ale opět v tom byli politici. Pokud přijde nový kupec a řekne, že je na financích domluvený s městem, tak je to jasné. Je tam velký tlak na převzetí klubu osobami, které se ve Znojmě točí okolo politiky. 

Tímto směrem byste tedy klub neprodal? 

Ne, nechci, aby to šlo tímto směrem. Obětoval jsem tomu už hodně a chtěl bych, aby se k místnímu fotbalu případný kupec choval srdcem a ne byznysem. Jsem ochotný se na tom podílet nějakým způsobem i nadále, pokud bude hodně silný partner, tak to klidně prodám. Už jsem to taky nabízel a potenciální kupec tady je. Já bych rád zůstal u mládeže a rozvíjel ji. 

Stále platí, že znojemský fotbal dotujete sám? 

Kromě jednoho milionu a nějakých peněz od sponzorů ano, dotuju to ze své kapsy.  

O to víc vás asi mrzí, že jste v tabulce poslední, že? 

Mrzí mě, že na mě všichni plivou. Klub jsem koupil a oddlužil, bylo tady hodně dluhů vůči partnerům, ale dal jsem to do pořádku. Přesto mě lidé napadají. Vidíte, kde je dnes Příbram, Dukla, Opava nebo Karviná. Ne všem se vždy daří, jednou jste dole, jednou nahoře. Kdyby nám bylo více nakloněno město, tak věřím, že jsme ve druhé lize, ale je to kdyby a na to se nemůžeme spoléhat. Musíme si sami shánět sponzory, ovšem pokud nás tady město nebude chtít, tak máme i jiné možnosti. 

Co máte na mysli? 

Třeba odejít do jiného města, kde by za nás byli rádi. Podnikám v autodopravě, jezdím s kluky na fotbal, a když vidím, jaká hřiště a zázemí jsou na vesnicích, tak je to nádherné. Tady se nás naopak snaží ze hřiště vykousat a z toho mi je smutno. Nemáme tréninkové prostory pro muže ani pro mládež, jezdíme trénovat po celém okrese. Město prodává pozemky, ale sportu nefandí. 

Přesto všechno, věříte, že se Znojmo může zachránit v MSFL? 

Kdybych nevěřil, tak se o tom ani nebavíme. Věřím a udělám maximum pro to, abych klubu pomohl se záchranou a taky k tomu, aby ve třetí lize bojoval na čelních pozicích. Nevěřím ale tomu, že by tady v brzké budoucnosti mohla být druhá liga. Pokud nebudeme mít větší pomoc města a sponzorů, tak to bude těžké. Ale není to jen o penězích. Trenér Skácel se sportovním ředitelem už dávají dohromady posily a v zimě chceme přivést minimálně tři nebo čtyři hráče – dva stopery a jednoho útočníka. Máme chuť to zachránit.

Autor: resp Foto: 1.SC Znojmo

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*