Příchod Webera? Spekulace mimo realitu, říká Požár. Dostálkovi věří

Fotbalisté brněnské Zbrojovky mají nového trenéra. Kouče Miloslava Machálak v úterý ve funkci nahradil dosavadní asistent Richard Dostálek, jenž své svěřence povede už ve středečním domácím duelu proti Slovácku.

Víkendový zápas proti Pardubicím byl posledním, ve kterém stál na lavičce Zbrojovky kouč Machálek. Vedení klubu ho po další porážce odvolalo a na jeho místo dosadilo bývalého výborného fotbalistu a legendu klubu Dostálka, jenž má za úkol zvednout tým ze dna tabulky. „Na nějaké odepisování je brzy. Čeká nás ještě 23 zápasů a já věřím, že pokud budeme zdravotně v pořádku, odvážní a odhodlaní, tak se s tím dá něco dělat,“ řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz sportovní manažer klubu Tomáš Požár.

Trenéra Machálka jste odvolali tři dny po porážce s Pardubicemi. Rozhodovali jste se dlouho, nebo jste měli jasno?

Odvolat trenéra je vždy těžkým rozhodnutím. Přicházíte o člověka, který je zásadní. Ale rozhodnutí se netvořilo z minuty na minutu ani ze dne na den. Situace k tomu spěla, nesbírali jsme body, takže jsme o tom uvažovali. Definitivní rozhodnutí ale přišlo až po zápase s Pardubicemi, kdy jsme si vyhodnotili, že by bylo dobré dodat týmu nový impuls.

Sportovní ředitel Zbrojovky Brno Tomáš Požár

Vaše volba padla na trenéra Dostálka. Byl ve hře i někdo jiný?

Bavili jsme se o nějakých variantách, ale nebyla tam konkrétní jména. Richard Dostálek ten tým zná, nemusí se tady rozkoukávat a dokáže okamžitě reagovat.

Když Dostálek převzal Brno v roce 2017, tak ve své premiéře porazil Spartu. Věříte, že se mu něco podobného povede i proti Slovácku?

Bylo by příjemné, kdyby to vyšlo a kdyby to padlo na úrodnou půdu. Tehdy jsem tady ještě nebyl, stál jsem na straně Sparty, a ani to nijak nedávám do žádné souvislosti. Vyhodnotili jsme ho zkrátka jako nejlepší možnou variantu. On má plno nápadů a energie na to, aby se s tím něco snažil udělat. Věříme, že je to správná volba.

V zákulisí se hovořilo například o příchodu Jozefa Webera. Bylo jeho jméno ve hře?

To byly jen spekulace, mimo realitu.

Je Dostálek jen krátkodobým řešením, nebo s ním počítáte na delší spolupráci?

Stal se plnohodnotným hlavním trenérem. Přeji mu hodně štěstí a věřím, že bude úspěšný a že ta spolupráce bude dlouhodobá.

Budete mu v zimě chtít přivést nějaké posily?

Určitě. V každém období přestupů je dobré někoho získat a dodat týmu impuls. I kvůli konkurenci se budeme snažit někoho přivést, ale odhaduju, že toto přestupní období bude chudé. Týmy v této době nechtějí hráče ztrácet, když ještě v den zápasu nevíte, jestli hráči, se kterými pracujete, budou k dispozici. Některé týmy už to srazilo ve velkém. Tato doba je specifická, týmy si udržují širší kádry a nechtějí chodit do rizika. Radši mají pár hráčů navíc.

Trenér Machálek před příchodem do Brna ukončil své civilní povolání. Bude nyní v klubu pokračovat?

Je to téma. Může to tak být, uvidíme. Chvíli si odpočine a pak nastane debata, jak to cítí.

Odvolaný trenér Miloslav Machálek

V posledním zápase jste nestačili na Pardubice, se kterými jste loni postoupili z druhé ligy. Ovšem zatímco vy jste předposlední, oni se drží nahoře. Co na ně říkáte?

Hrají dobře, jsou kompletní a vědí, co mají hrát. Měli i trošku štěstí, zatímco my jsme hned ze startu spoustu zápasů ztratili. Vypadají dobře a je vidět, že mají zdravé mužstvo. Žádné individuality, ale hrají jako tým. Hra, kterou praktikují, jim sedí a jsou dostatečně efektivní.

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*