Přímé vlakové spojení z Brna do Židlochovic. První cestující spoj využijí už v půli prosince

Nádraží v Židlochovicích čeká "zmrtvýchvstání"

Tříkilometrová železniční trať z Hrušovan u Brna do Židlochovic dnes obstála v technicko-bezpečnostní zkoušce. Po dokončení prací na odbočení z hlavní trati v Hrušovanech bude přichystána k tomu, aby se na ni po 40 letech vrátily vlaky, které zajistí přímé spojení s Brnem, uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Nela Friebová. První cestující spoj využijí v neděli 15. prosince, kdy vstoupí v platnost nový jízdní řád.

Přímý vlakový spoj ze Židlochovic do Brna

Díky investici téměř 700 milionů korun se výrazně zjednoduší cestování lidem ze Židlochovic do Brna. Přímé vlaky budou jezdit 20 až 25 minut, což je mírně kratší doba než autobusy, které však často mívají na přeplněných silnicích zpoždění. Mimo špičku a o víkendech pojede vlak z Brna každou hodinu, v době dopravní špičky po 15 až 20 minutách. Některé vlaky budou pokračovat na brněnská nádraží v Židenicích a Králově Poli, některé pojedou až do Tišnova.

Otevřenou trať navštíví slavnostní parní vlak

Zbývá už jen dokončit práce v hrušovanské stanici. Dříve bylo kolejiště udělané tak, že nešlo vést přímé vlaky z Brna. Některé práce budou pokračovat až do jara příštího roku, na provoz už ale nebudou mít vliv. “8. prosince také vyjede na trať slavnostní parní vlak,” uvedla Friebová.

Přímé spojení se plánuje také z Hustopečí

Aktuálně se také pracuje na modernizaci a elektrizaci nedaleké lokálky ze Šakvic do Hustopečí. I tato stavba za více než miliardu korun umožní přímé spojení s Brnem, dosud se muselo přesedat v Šakvicích. Přímé vlaky začnou jezdit v prosinci příštího roku.

Zdroj: ČTK, foto: Wikipedia

Doporučujeme


1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*