Prostějov získal bývalého gólmana lvíčat. Chci se vrátit do ligy, říká Vejmola

Fotbalový Prostějov přivedl v zimě novou posilu mezi tři tyče. Kádr aktuálně osmého týmu Fortuna národní ligy posílil Luděk Vejmola, jenž má hodně zajímavý sportovní životopis.

Osmadvacetiletý gólman, který dříve chytal i za reprezentaci lvíčat, přišel do Jihlavy z třetiligových Záp. Předtím působil taky v Jihlavě nebo Mladé Boleslavi, se kterou nakoukl i do nejvyšší soutěže. Teď ho čeká štace v Prostějově. „Na konci roku jsem byl v kontaktu s trenérem brankářů Dušanem Melichárkem i s panem Dudíkem, kteří o mě stáli. A to pro mě bylo nejdůležitější,“ svěřil se v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz.

Měl jste i jiné nabídky?

Něco tam bylo, ale Prostějov mi ze všeho vyšel jako nejlepší možná varianta.

Naposledy jste chytal v ČFL za Zápy. Těšíte se na vyšší soutěž?

Soutěž už znám, zažil jsem v ní pár let v Jihlavě. Vím, jaké týmy i hráči tady působí, takže to pro mě nebude nic nového. Prostějov na mě navíc působí velmi dobrým dojmem, jedná se o rodinný klub, který má super kabinu. Bude to v pohodě.

Počítáte s tím, že budete jedničkou?

To vám nikdy nikdo neřekne. Každý chce hrát a být v základní sestavě, ovšem rozhoduje výkonnost a slovo trenéra.

Už se těšíte na vzájemný zápas s Jihlavou, ve které jste strávil kus kariéry?

Bude to speciální. V Jihlavě jsem byl dlouho, a i když se tam kluci protočili, tak v týmu stále nějaké hráče znám. Budu to však vnímat jako každý jiný zápas.

V kariéře jste měl slušně našlápnuto. Myslíte si, že jste to mohl dotáhnout ještě dál?

V kariéře je několik zlomů. Buď se to překlopí do lepší, nebo do horší roviny. Já jsem měl více těch horších, ale mým cílem je stále dostat se do ligy. A pokud by to vyšlo s Prostějovem, tak by to bylo super.

Takže věříte, že si ligu ještě zachytáte?

Určitě. Teď jsem ve věku, kdy brankáři v podstatě začínají. Šanci určitě mám.

Během dvou let jste odchytal v lize 19 zápasů za Mladou Boleslav. Proč už jste pak nedostal prostor?

Dostal jsem šanci pod panem Svědíkem, na kterého nedám dopustit. Pak se ale měnili trenéři, já jsem byl na EURU jednadvacítek, do přípravy jsem se zapojil později a tehdejší trenér Uhrin si přivedl svého gólmana. Tomu rozumím, ale šanci jsem už nedostal.

Chytal jste i v Norsku. Jaká to byla zkušenost?

Co se týká života, podmínek, kultury či celkového fungování státu, tak Norsko bylo bezkonkurenční. Byla to skvělá životní zkušenost. Ale šel jsem tam v době covidu, navíc v rozehrané sezoně, což byla chyba. Byl jsem tam na hostování, pak jsem se ale vrátil zpátky. Přítelkyně v Česku rodila, a tak jsme zůstali v Jihlavě.

A co Prostějov, jak se vám tady líbí?

Prostějov je sympatické město. Těším se, až ho poznám ještě víc.

Luděk Vejmola (nar. 3.11.1994) pochází ze Slavkova u Brna a později prošel mládežnické celky Drnovic a Slovácka. Jako mládežnický reprezentant přišel v létě 2013 do Jihlavy, kde sbíral zkušenosti po boku Jaromíra Blažka a Jana Hanuše. Během tří let nastupoval za juniorku (34 utkání) a během půlročního hostování nasbíral 6 startů za druholigový Kolín. V roce 2016 odešel za prvoligovou šancí do Mladé Boleslavi. Zde během dvou ročníků nastoupil do 19 duelů nejvyšší soutěže a jako brankářská dvojka se zúčastnil EURA U21 v roce 2017, které se uskutečnilo v Polsku. V létě 2018 se vrátil do FC Vysočina, kde nastoupill ve 46 duelech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a ve 2 utkáních baráže. V roce 2020 si vyzkoušel zahraniční angažmá v norském FK Haugesund.

Autor: resp Foto: FC Vysočina

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*