Proti Skotsku nastoupí tým plný hráčů z Moravy a Slezska. Historický rekord?

Reprezentační tým s ojediněle výrazným podílem hráčů z Moravy a Slezska na hřišti povede kapitán Sigmy Roman Hubník.

Hráči pro pondělní utkání Ligy národů mezi fotbalovou reprezentací České republiky a Skotska byli definitivně potvrzeni. V týmu je výrazný podíl hráčů z Moravy a Slezska. Je to ojedinělá situace.

Kapitánskou pásku obleče rodák ze Vsetína

Nominovaný tým představil trenér pro pondělní utkání David Holoubek na nedělní tiskové konferenci v Olomouci. Zápas mezi Českou republikou a Skotskem se odehraje na Andrově stadionu, domácí půdě Sigmy Olomouc.

“Bylo to velmi dynamické a rychlé. Chtěl bych poděkovat všem klubům a trenérům za to, že nám umožnili nominovat tyto hráče. Spoustu z nich mělo v podstatě volný víkend během reprezentační pauzy,” řekl na tiskové konferenci David Holoubek.

Mezi nominovanými fotbalisty je jasným lídrem zkušený obránce Roman Hubník, jenž je po letním návratu kapitánem Sigmy Olomouc. Vsetínský rodák bude také kapitánem reprezentace pro pondělní utkání.

“Bylo to pro mě velice rychlé, ale příjemné překvapení. Samozřejmě jsem toho rád využil, protože jsem doma. Neváhal jsem ani minutu. I když mám nějaký věk, rád jsem nabídku přijal. Pokud budu moci, rád pomůžu,” sdělil na tiskové konferenci Hubník.

 “Za tak krátký čas složit třiadvacetičlenný tým nebylo úplně snadné. Bylo i trošku logické, že více hráčů bude z Moravy, než aby všichni dojížděli z Čech, případně ze zahraničí,” vyjádřil se k výraznému podílů hráčů z Moravy a Slezska v reprezentačním týmu. Těch je 11 z celkových 23 hráčů. Pravděpodobně se jedná o historický rekord. V reprezentaci mají pravidelně převahu hráči z Čech, zejména z pražské Sparty a Slavie.

Někteří lidé se v této souvislosti začali vyjadřovat, že by se na dresech reprezentace mohla objevit i moravská, popřípadě slezská orlice. V současné době na nich figuruje pouze lev coby znak Čech.

O kritice mizejících symbolů Moravy a Slezska na úkor Čech jsme psali v tomto článku

Soupiska na zápas Česká republika – Skotsko, Liga národů, pondělí 7. září:

  • Brankáři: Aleš Mandous (SK Sigma Olomouc), Jakub Markovič (SK Slavia Praha), Filip Nguyen (FC Slovan Liberec).
  • Obránci: Šimon Gabriel (FK Mladá Boleslav), Tomáš Holeš (SK Slavia Praha), Daniel Holzer (FC Baník Ostrava), Roman Hubník (SK Sigma Olomouc), Václav Jemelka (SK Sigma Olomouc), Jan Juroška (FC Baník Ostrava), Ondřej Karafiát (SK Slavia Praha), Jaroslav Zelený (FK Jablonec).
  • Záložníci: Radim Breite (SK Sigma Olomouc), Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav), Marek Havlík (1. FC Slovácko), Adam Jánoš (FC Baník Ostrava), Adam Karabec (AC Sparta Praha), Tomáš Malínský (SK Slavia Praha), Jakub Pešek (FC Slovan Liberec), Roman Potočný (FC Baník Ostrava), Tomáš Solil (FK Pardubice), Jáchym Šíp (SK Sigma Olomouc).
  • Útočníci: Antonín Růsek (FC Zbrojovka Brno), Stanislav Tecl (SK Slavia Praha).
  • Trenér David Holoubek
Přečtěte si  Dva nadšenci z Otrokovic zdolali Mont Blanc

(Tučně zvýrazněni jsou hráči moravských a slezských klubů)

Zdroj: Fotbalová asociace České republiky, foto: Sigma Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*