První Karviná a druhá Líšeň? Vypadá to hezky, usmál se Málek. Chce postup

Jaroslav Málek v létě po letech opustil Líšeň a zamířil do Karviné, se kterou bojuje o postup do Fortuna ligy. Se sedmi góly je dokonce nejlepším střelcem týmu.

Poslední utkání bylo pro jednatřicetiletého Málka hodně specifické. S Karvinou doma vyzval Líšeň, která v dramatické koncovce vyrovnala na 2:2. „Závěr byl hodně hektický. Pro diváky super, ale pro nás už ne,“ řekl Málek pro zpravyzmoravy.cz.

Mrzela vás ztráta hodně?

Sami jsme si to zkomplikovali. V prvním poločase jsme jim nedali žádnou šanci, hráli jsme super a záleželo jen na tom, jestli přidáme i druhý gól. Jenže ten jsme nedali, po změně stran jsme zalezli a čekali jsme, co Líšeň udělá. Dostali jsme gól na 1:1, pak jsme ale dali vše do útoku a zase jsme vedli. Tým jako my, s takovými ambicemi, už si to měl pohlídat. Remíza je pro nás ztrátou.

V Líšni jste dlouho působil. Byl pro vás zápas o to více specifický?

Asi jo. Těžší to bylo ale na podzim v Líšni, kde mám kamarády. O motivaci jsem měl postaráno. Během zápasu jsem to však neřešil.

Překvapilo vás, že Líšeň zase hraje o postup?

V podstatě jsem odešel jen já a stoper Ševčík, hráči jsou tam dlouho spolu. Ale že budou zase tak vysoko, to jsem nečekal. Moc jim to přeju.

Teď se vám na tabulku asi dívá dobře, že? Karviná je první, Líšeň druhá.

Vypadá to hezky. Kdyby to tak zůstalo, tak bych se nezlobil. Ale vyhrát může více týmů, špička tabulky je hodně vyrovnaná.

Každopádně Karviná je první. Jste hlavním adeptem na postup?

Myslím, že nás do role favoritů pasují všichni. Bereme se tak, díváme se na sebe, ale každý tabulku sleduje. Příbram má sice zápas k dobru, máme s nimi ale lepší vzájemné utkání. Je to vyrovnané.

Finiš se blíží, cítíte větší tlak?

Ten je tady už od začátku sezony. Ne, že by vedení tlačilo, ale apelují na to, že se chtějí vrátit do první ligy. Hráli ji dlouho, druhá liga pro ně není tolik zajímavá.

Vstup do sezony vám ani Karviné moc nevyšel. Nelitoval jste chvíli, že jste Líšeň opustil?

Přečtěte si  Zbrojovku Brno posílí zkušený obránce z Guineje Simon Falette

První dva měsíce to bylo hodně nahoru dolů. Skládal se nový tým, mě se moc nedařilo a moc veselý jsem nebyl. Přemýšlel jsem, jestli to nebyla chyba, ale teď jsem hrozně spokojený a jsem rád, že jsem ten krok udělal.

Kde nastal ten klíčový zlom?

V polovině září jsme prohráli 1:5 v Chrudimi. Pak byla reprezentační pauza, v poháru jsme porazili Bzenec a pak jsme zvítězili v Líšni. V zimě nám přišly posily a sehrála se obrana, což je ve druhé lize základ. V zimě se to zlomilo, šli jsme hodně nahoru.

Jste nejlepším hráčem týmu. Cítíte, že na vás v Karviné hodně spoléhají?

Nejen na mě, ale i na ostatní zkušené hráče. Cítím se teď dobře, daří se mi. Sedlo si to, jsem spokojený s mými výkony i s výkony týmu. Je to super.

Teď vás čeká Opava, která znovu vyměnila trenéry. Jaký zápas čekáte?

Na podzim nám zápasy s těmito papírově slabšími soupeři moc nevycházely. Každý si teď myslí, že je přejedeme 5:0, ale bude to hrozně těžký zápas. Čekám zarputilé mužstvo, Opava hraje o holý život. Asi budeme muset dobývat a dávat si pozor na brejky.

Může ve váš prospěch hrát i relativně lehčí los?

Nemáme ho špatný, bude rozhodovat, jak budeme zvládat domácí zápasy s papírově slabšími soupeři. Taky nesmíme prohrát na Dukle. Pak myslím, že to bude dobré.

Ve druhé lize během posledních dnů padlo šest trenérů. Co na to říkáte?

Je to zvláštní. Opavu nebo Třinec chápu, ale třeba takový Vyškov nebo Jihlavu ne. Moc tomu nerozumím.

Autor: resp Foto: MFK Karviná

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*