Půjčte si na víkend zvíře, láká zlínská zoo. Rozbíhá nový projekt na podporu zahrady

Domů si ze zlínské zoo můžete "půjčit" na víkend třeba zdejšího kiviho.

Příznivci zlínské zoo mají další příležitost, jak zahradu podpořit. Nový projekt umožňuje vzít si oblíbené zvíře domů na víkend, tedy alespoň virtuálně. Prozatím je možné vybírat z pětice zvířat, další budou postupně přibývat.

Splňte si dávný sen

Projekt dostal název Mám zvíře na víkend. Aktuálně umožňuje “zapůjčit” si domů slona, lva, lenochoda a kiviho. Do budoucna se v nabídce objeví tygr, surikata, žirafa nebo papoušek. Zájemce při zakoupení poukazu podpoří zlínskou zoo a možná také sobě nebo někomu blízkému splní dávný sen.

“Víkendovka” s lenochodem

„Asi téměř všichni jsme někdy zatoužili mít doma zvíře, které jsme obdivovali právě v zoologické zahradě. A nás napadlo, že bychom tento sen mohli tak trochu splnit a virtuálně ‘půjčit’ lidem jejich zvířecího oblíbence domů na víkend,“ vysvětlila vznik projektu vedoucí marketingu Romana Bujáčková. Půjčovné se bude pohybovat od 100 do 600 Kč, souvisí s náklady na péči o dané zvíře.

Pro každé „zapůjčené“ zvíře pracovníci zoo připravili originální poukaz, který lze zakoupit na e-shopu zoo v odkazu Zážitky. „Jeho součástí je fotografie a jednoduchý ‘návod na použití’, který zábavnou formou popisuje denní nároky zvířete. Speciální bonus představuje vtipná karikatura zvířete z pera našeho grafika Oldy Pinka. Bude zároveň i hezkým dárkem. Všem majitelům poukazu nabídneme po otevření zoo možnost vyzvednout si samolepku s touto karikaturou v pokladně hlavního vstupu,“ doplnila Romana Bujáčková.

Zažíváme vlnu podpory

Zahrada také plánuje prostřednictvím krátkých videí postupně ukazovat, jak skutečná denní péče o vybrané zvíře probíhá. Zakoupení poukazu Mám zvíře na víkend nabízí další možnost pomoci zlínské zoo. Jen za včerejší odpoledne si lidé „objednali“ již 80 víkendovek.

„Ta neutuchající vlna podpory, kterou nám návštěvníci prokázali a stále prokazují během všech uzavření, je opravdu mimořádná. Nákupy v e-shopu a sponzorské přihlášky překonávají dosavadní rekordy, lidé také posílají peníze na sbírku pro Zoo Zlín. Všem velmi děkujeme, je to pro nás opravdu velké povzbuzení, které teď moc potřebujeme,“ doplnila Romana Bujáčková.

Zoologické zahrady zůstávají kvůli platnému vládnímu nařízení stále zavřené.

Zdroj a foto: Zoo Zlín

Přečtěte si  Důl Frenštát bude do konce léta definitivně zasypán. Na místě vznikne "chytrá vesnice"

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*