Ráno do práce, pak na trénink. Ale před baráží mám volno, hlásí vyškovský Vintr

Fotbalisté Vyškova stojí před největší výzvou v historii. Pokud v následujícím dvojzápase budou úspěšnější než Zlín, zajistí si místenku ve Fortuna lize. Baráž startuje už ve čtvrtek v Baťově městě.

Vyškov sází na cizince, mezi opory se však řadí taky pětadvacetiletý Ondřej Vintr, který už baráž hrál před čtyřmi lety za brněnskou Zbrojovku. Tehdy neuspěl, teď je ale s Vyškovem v laufu. „Jsme na vlně, povedlo se nám posledních šest zápasů. V kabině je klid a pohoda, na Zlín jdeme s čistou hlavou. Žádný stres ani tlaky si nepřipouštíme,“ řekl pro v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz.

Vyškov v druholigovém finiši vyměnil trenéra, což řadu lidí zaskočilo. Ukazuje se teď, že tento krok byl správný?

Je to spíše otázka na vedení, ale myslím si, že zápasy pod trenérem Kameníkem ukázaly, že se záměr majitele povedl na sto procent. Moc lidí tu změnu nechápalo. I já jsem byl překvapený, ale myslím, že to vyšlo.

Přímý postup vám utekl o dva body. Mrzí to?

Sezona se nějak vyvíjela. Byly zápasy, které jsme mohli dotáhnout k lepším výsledkům, třeba s Příbramí nebo Opavou. Na druhou stranu, proti Třinci jsme to otočili v závěru. Já bych bral za úspěch i páté místo. Vzhledem k tomu, jaké podmínky tady máme, je to velký úspěch.

Už ve čtvrtek vás čeká Zlín s řadou zkušený hráčů. Těšíte se?

Je to sledované. Každý po takových zápasech touží, aby se případně ukázal a mohl hrát ligu s Vyškovem, nebo si říct o angažmá v první lize. Těšíme se.

Proti vám bude stát trenér Pavel Vrba. Je Zlín velký favorit?

Je to trenér s obrovskou historií. Hodně toho dokázal v Plzni i reprezentaci, byl v cizině, týmu má co dát. Ale nemyslím si, že jsou velkým favoritem, za mě je to 60 ku 40 pro Zlín. Oni jsou v lize dole, my v té naší nahoře, můžeme mít psychickou výhodu. Rozhodne se na hřišti, jak se kdo nachystá a jak k tomu přistoupí.

Zlín bude pod tlakem. Může to být vaše výhoda?

Přesně tak. Nejdeme do zápasů s tím, že musíme. Ale víme, že pro Vyškov můžeme vybojovat historický úspěch. A chceme ho. Je to fotbal, může to dopadnout jakkoliv.

Zlín už jste v letošní sezoně v MOL Cupu porazili. Bude to teď hodně jiné?

V zimě jim přišlo pár nových hráčů, je tam trenér Vrba. Herní styl budou mít asi trochu jiný. Určitě nás nepodcení a dobře se připraví.

Jak vnímáte velkou mediální pozornost, kterou si Vyškov vysloužil?

Přečtěte si  Zbrojovku Brno se pokusí pozvednout trénér Jaroslav Hynek. Naposledy okusil s Žilinou Konferenční ligu

Je to dáno hlavně našimi cizinci, kteří jsou zajímaví pro ligu. Je to něco jiného, cesta Vyškova je unikát.

Těšíte se na barážovou atmosféru v Drnovicích?

Doma máme dobrou atmosféru, na možnosti druhé ligy na nás chodí hodně lidí. Ve Zlíně by mělo být plno a já čekám, že i k nám přijde 2500 až 3000 diváků, kteří nám pomohou a vyhecují nás.

Dříve jste hrával za Líšeň i Zbrojovku. Tedy za dva týmy, které se zase sejdou ve druhé lize. Jak je vnímáte?

Jsou to úplně jiné týmy. Zbrojovka je v Brně gigant, Líšeň je zázemím i přístupem rodinným klubem. Táhnou to přes kabinu, dokážou se stmelit. Taky mají trenéra, který už několik let drží stejný styl. A Zbrojovka? Od té doby, co jsem odešel, se nic nezměnilo. Kolísá to nahoru a dolů.

Vy už jste baráž zažil, v roce 2019 jste se Zbrojovkou nestačili na Příbram. Jak na to vzpomínáte?

Byla to zajímavá zkušenost, hodně diskutovaný dvojzápas. Doma jsme hráli 3:3, venku to skončilo bez branek a slavila Příbram. Byl jsem mladý, naskočil jsem ale do obou zápasů. Sbíral jsem zkušenosti, takové zápasy každému prospějí. Hodně jsem si to užil.

Řada hráčů Vyškova chodí mimo fotbal taky do práce. Jak to máte vy?

Já jsme v práci od šesti do tří odpoledne. Beru si kabelu a pak jedu na fotbal. Odtrénuju a okolo 18 nebo 19 hodiny jsem doma. Do práce chodím i před zápasy.

A budete pracovat i ve čtvrtek?

Trenér chce, ať baráži dáme celý čtvrtek. Vlastním firmu, ještě s dalšími třemi společníky, takže si udělím volno. Chci se maximálně připravit, ta možnost už se totiž nemusí opakovat. Chceme pro to obětovat maximum.

Jaký výsledek byste v prvním zápase bral?

Myslím, že uhrajeme remízu. Skončí to 1:1. A doma taky.

autor: resp foto: MFK Vyškov

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*