Razie v klubu v Moravském Krumlově odhalila mladistvé pod vlivem alkoholu i drog

Alkohol a drogy na diskotéce - ilustrační foto

Policie při páteční razii v diskoklubu v Moravském Krumlově odhalila mladistvé pod vlivem alkoholu či drog, při kontrole našla také marihuanu i syntetické drogy. Policie uvedla, že akci plánovala dlouhodobě kvůli informacím, že v podniku se opakovaně distribuují a užívají omamné a psychotropní látky a podává se tam alkohol mladistvým. Podobné kontroly zaměřené na alkohol a děti provedli policisté rovněž na Vyškovsku a Blanensku.

Padesátka uniformovaných policistů a kriminalistů hermeticky uzavřela okolí diskotéky v Moravském Krumlově v pátek v noci. “Policisté postupně zkontrolovali téměř 500 účastníků diskotéky. Při těchto kontrolách zjistili u jednadvaceti mladistvých osob požití alkoholu a u pěti mladistvých osob požití amfetaminů,” uvedl mluvčí Petr Zámečník. Policisté také zajistili 65 gramů marihuany, 15 tablet drogy extáze a šest dávek MDMA.

Všichni lidé mladší 18 let, u nichž policisté zjistili požití alkoholu nebo drogy, sociální pracovníci předali rodičům. “Policisté pak u osob, které jsou podezřelé z držení drog na diskotéce, zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,” doplnil mluvčí.

Policie se o páteční noci zaměřila na alkohol a děti i v jiných regionech. Například na Vyškovsku policisté kontrolovali podniky ve Vyškově, Rousínově, Pustiměři a Ivanovicích na Hané. Z dvaceti kontrolovaných mladistvých měl podle policejní mluvčí Alice Musilové pozitivní dechovou zkoušku sedmnáctiletý chlapec a šestnáctiletá dívka. Hladina nepřesáhla půl promile.

Na Blanensku se do preventivní akce zapojilo 18 policistů. Zkontrolovali přes 15 klubů a restaurací a 70 lidí, z toho 60 nezletilých. “Zjistili celkem šest přestupků, z toho čtyři v souvislosti s alkoholem a 16 v souvislosti s tabákem,” uvedla mluvčí Lenka Koryťáková.

Zdroj: ČTK Foto: freepik.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*