Rosice? Jako rodina, říká trenér Čuhel. Co postup z MSFL? 

Petr Čuhel

Fotbalisté Rosic letos v MSFL zatápí i těm největším favoritům a drží se v horních patrech tabulky. Tým pod vedením zkušeného kouče Petra Čuhela šlape.

Rosice jsou po patnácti odehraných kolech v tabulce třetí, pět bodů za první Kroměříží. V předposledním duelu smetly Frýdek-Místek 4:0. „Frýdek-Místek v posledních zápasech neměl špatné výsledky, takže jsme z utkání měli trochu obavy. Ale zvládli jsme to skvěle, hlavně tedy druhý poločas. Dařila se nám i koncovka,” řekl pro zpravyzmoravy.cz trenér Rosic Petr Čuhel, jenž dříve vedl i brněnskou Zbrojovku. V posledním kole sice doma klopýtly s Uničovem vedeným novým trenérem, přesto je možné podzimní sezonu zatím hodnotit velice pozitivně.

Venku se vám daří, doma ale body ztrácíte. Čím to je?

Je to dáno i tím, že musíte mít kreativní hráče. Ne, že bychom je neměli, ale doma nám někteří hráči chyběli. Museli jsme tvořit, což se nám však nedařilo. Navíc jsme neproměnili nějaké šance a pak jsme ty zápasy prohráli o gól, i když jsme nebyli horší. 

Venkovní zápasy vám tedy sedí víc? 

Domácí se v nich snaží hrát, nejen bránit. Hrajeme do otevřené obrany, což nám vyhovuje víc. 

V tabulce jste nahoře, s čím jste ale do sezony šli? 

Chtěli jsme hrát v horní polovině. To byl náš cíl, abychom mohli hrát bez stresu. Ovšem že budeme tak vysoko, s tím jsme nepočítali. 

Cítíte, že nyní patříte mezi favority soutěže? 

Favoritem asi nejsme, ale jsme nahoře a uvědomujeme si to. V tuto chvíli však postupové ambice nemáme. Favorité jsou jiní. 

Co čekáte od posledního zápasu podzimu? 

V Brodě nás čeká umělka. Bude to náročné. 

Jak vůbec hodnotíte kvalitu MSFL? 

Sledoval jsem ji jako divák, ale kvalitou jsem docela překvapený. Soutěž má velkou kvalitu, čtyři nebo pět týmů, co se drží nahoře, má velmi dobré kádry. 

Nebojíte se, že vzhledem k povedeným výkonům v zimě přijdete o některé opory? 

Vím, že o někoho je zájem. Uvidíme, jak to celé dopadne. Pokud někdo odejde, tak budeme hledat náhradu, jinak bychom ale do týmu moc sahat nechtěli. 

Trénoval jste Příbram nebo Brno, působil jste v nejvyšší soutěži, co vás přivedlo do Rosic? 

Už jsem tady působil několikrát. Vedl jsem tým i v I.B třídě. Průběžně, když jsem neměl angažmá, tak jsem v Rosicích byl. Přivedl mě majitel, dělá vše pro fotbal, je tady skvělá atmosféra i hráči, klub funguje jako rodina. Šel jsem tady rád. 

Chtěl byste se vrátit zase nahoru, nebo vám tato pozice vyhovuje? 

Teď jsem spokojený, nikdy však nevíte, co vám trenérský život přinese. Může se stát, že nějaká nabídka přijde, pak bych se jí nebránil. 

Co říkáte na to, jak se po návratu mezi elitu prezentuje Zbrojovka? 

Měla skvělý začátek. Pořád si drží dobrou výkonnost, jen teď má horší výsledky. Působí na mě však velmi dobře, hraje dobrý fotbal.

Jedním z ligových hitů je brněnský Michal Ševčík. Měl by se v zimě posunout dál? 

Poslední čtyři roky sleduju celou mládež Zbrojovky, tedy včetně Michala Ševčíka. Je pro něj dobré, že ve Zbrojovce hraje všechny zápasy. Věřím, že v Brně zůstane aspoň do konce sezony, kluby o něj však budou mít zájem. 

Autor: resp Foto: FC Slovan Rosice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*