Roušky ve třídách, zavíračka o půlnoci. Ministr vyhlásil další opatření

Bývalý – a možná i budoucí – ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Od pátku začíná platit další vlna opatření proti šíření koronaviru, oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Roušky budou povinné ve školních třídách, hospody musí zavřít o půlnoci, ruší se část kulturních akcí. Zprávy z Moravy přinášejí přehled všech omezení.

Ministr Vojtěch uvedl, že epidemie nového koronaviru v České republice nabrala na síle. Republikový semafor se zřejmě už o víkendu zbarví do oranžova.

„Epidemiologická situace není dobrá. Pokud nepřijmeme další preventivní opatření, situace se bude zhoršovat. Lock-down v tuto chvíli neplánujeme. Musíme ale přijmout určitá opatření, která budou cílit na nejvíce riziková místa,” sdělil na tiskové konferenci ministr.

Školy, akce na stání i zavíračka v hospodách

Roušku ve všech školních prostorách včetně tříd budou platit už od pátku. Jedinou výjimku tvoří první stupeň základních škol.

Od pátečních 18:00 resort zakazuje vnitřní hromadné akce na stání pro více než deset lidí. Výjimkou jsou výstavy, trhy a podobné akce. Na akcích k sezení budou muset být vstupenky prodávány na konkrétní místo.

Hospody budou muset zavřít o půlnoci. Pravidlo platí už od půlnoci z pátku na sobotu. “zakazuje přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb mezi půlnocí a šestou hodinou ranní,” sdělil ministr.

Resort podle slov ministra reaguje na zneklidňující statistiky z poslední doby. Počty nakažených rostou rekordním tempem už druhý týden. podle posledních dat ministerstva zdravotnictví je aktuálně nakaženo 17 619 lidí. Ve středu nárůst nemocných testy potvrdily u 2139 lidí v celé republice, o 464 více než v úterý.

Zdroj a foto: Ministerstvo zdravotnictví

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*