Rozdílový hráč? Na to se necítím, říká kanonýr Kroměříže Šimon Chwaszcz

Šimon Chwaszcz

Fotbalisté Kroměříže letos v MSFL ještě neprohráli a jsou v čele tabulky. Útočník Hanácké Slavie Šimon Chwaszcz je navíc nejlepším střelcem soutěže.

Kroměříž v posledním kole MSFL kráčela k výhře nad Zlínem B, v úplném závěru ale inkasovala a zápas skončil 1:1 „Mrzí nás to hodně. Věděli jsme, že Rosice zaváhaly, o to více jsem doma chtěli naplno bodovat. Věřili jsme, že potvrdíme formu, bohužel jsme v poslední minutě dostali hloupý gól. Beru to jako porážku,“ řekl pro zpravyzmoravy.cz šestadvacetiletý útočník Šimon Chwaszcz, jenž se letos trefil už jedenáctkrát.

Cítíte, že jste měli vyhrát? 

Byl to jednostranný fotbal. Měli jsme více balon, taky jsme se dostali do více šancí, bohužel jsme ale ve finální fázi nebyli tak úspěšní jako v předešlých zápasech. Snad se to příště zase změní. 

Čeká vás Hlučín, který v poháru porazil Plzeň. Co od zápasu čekáte? 

Bude to náročné, mají formu. Věřím ale, že se poučíme z našeho posledního zápasu a uspějeme. 

Vy jste do Kroměříže přišel ze Zlína, proti kterému jste o víkendu hrál. Byl to pro vás speciální zápas? 

Působil jsem i v Brodě nebo Otrokovicích, těch pikantních duelů je víc. Nijak speciálně jsem to ale nevnímal. Teď jsem tady a chci vyhrávat každý zápas. Je jedno, proti komu hrajeme. Chci dávat góly a vítězit. 

Trefil jste se už jedenáctkrát. Překvapilo vás to? 

Trochu ano. Ale je tady obrovská kvalita. Věděl jsem, že se v každém zápase dostanu do několika šancí a pak to bude jen na mě, jestli ukážu svůj um a prosadím se. Snad mi to tak vydrží. 

Co vás do Kroměříže přivedlo? 

Každým rokem hrají nahoře, je tady skvělé zázemí, více než polovinu kádru jsem znal, spousta kluků má minimálně druholigové kvality. Dobře se znám i s trenérem, šel jsem do známého prostředí. Věřím, že jsem udělal dobře. 

Máte nějakou vysněnou gólovou metu? 

Tu nemám. V každém zápase chci dát co nejvíc gólů, ale pokud budeme vyhrávat, tak je jedno, kdo góly dá. Hlavní je týmový úspěch. 

Cítíte, že na vás tým spoléhá? 

Přečtěte si  Do MSFL jsme šli nepřipravení. Ale nevzdáváme se, burcuje kouč posledních Vítkovic 

Nemyslím si, že jsem rozdílovým hráčem. My se snažíme hrát týmově a je jedno, kdo vepředu zrovna je. 

Bavíte se v kabině o postupu? 

Sem tam něco zazní, ale na to je ještě brzy. Ještě nejsme ani v polovině. 

Nebojíte se loňského scénáře? Kroměříži nakonec došel dech… 

Na to zatím řeč nepřišla. Chceme vyhrávat a na konci sezony uvidíme, na co to bude stačit. Uděláme však vše pro to, abychom byli na vytouženém prvním místě i na konci sezony. 

Autor: resp Foto: SKHS Kroměříž

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*