ŘSD bude reagovat na úspěšnou žalobu ekologů týkající se dálnice Hulín-Fryšták podáním kasační stížnosti

Ředitelství silnic a dálnic se potýká s další komplikací během výstavby dálnice D49 Hulín–Fryšták, kdy Krajský soud v Brně vyhověl žalobě ekologických spolků Děti Země a Egeria ve věci protihlukových stěn, které jsou klíčové pro zajištění bezproblémového provozu dálnice a ochranu okolí před hlukem a dalšími dopady. Ačkoli územní rozhodnutí jako takové zůstává v platnosti a umožňuje pokračování stavebních prací, rozhodnutí soudu může komplikovat dokončení a zprovoznění dálnice, které bylo plánováno na konec letošního roku. Podle vyjádření generálního ředitele ŘSD Radka Mátla podá Ředitelství silnic a dálnic kasační stížnost.

Soudní rozhodnutí způsobilo další zpoždění výstavby dálnice D49, když Krajský soud v Brně vyhověl žalobě ekologických spolků Děti Země a Egeria. Tyto skupiny se odvolaly proti rozhodnutí Krajského úřadu Zlínského kraje, který před dvěma lety schválil změnu umístění 22 stavebních objektů na plánovaném úseku dálnice mezi Hulínem a Fryštákem. Soud rozhodl, že věc musí být znovu posouzena krajským úřadem, což může znamenat další zdržení v již tak složitém procesu výstavby. Původně plánované zprovoznění dálnice na konci letošního roku se tak může výrazně posunout.

„Vidíme paradox, že ekologičtí aktivisté napadají rozhodnutí na ty stavební objekty, které mají sloužit k tomu, aby dálnice negativně nepoškozovala své okolí, jak obyvatelstvo, tak životní prostředí. Přijde mi to paradoxní a myslím si, že hlavním motivem je jen oddálit zprovoznění této stavby,“ uvádí Radek Mátl v Podcastu generálního ředitele ŘSD.

Mátl současně popírá možnost, že by ekologické spolky nakonec zvítězily, dle jeho mínění jsou příslušná stavební povolení v pořádku a rozhodnutí soudu se zabývá pouze drobnými procesními chybami, které by měly být zhojitelné v krátkém čase tak, aby ŘSD stihlo letos dostavět všechny potřebné objekty. ŘSD podá proti rozhodnutí soudu kasační stížnost.

Autor: red Zdroj a foto: Ředitelství silnic a dálnic

Související články

Přečtěte si  Starobrno představilo nový design. Zdůrazňuje regionální pouto

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*