Samička kivi ve zlínské zoo má jméno. Vybrali ho fanoušci

Samička kivi hnědého, která nedávno doputovala do Zlína, dostala jméno Maia.

Zlínská zoo nedávno po několika letech jednání získala samičku kivi hnědého. Jméno, které v maorštině znamená odvážná, jí vybrali fanoušci prostřednictvím ankety na Facebooku.

O vzácném přírůstku v Zoo Zlí jsme už dříve psali v tomto článku.

“Tento týden jsme požádali naše fanoušky o pomoc s výběrem jména pro novou samičku kivi. V anketě v naší Facebookové skupině Fanoušci Zoo Zlín jsme zveřejnili 6 jmen, které jsme vybrali z velkého počtu zaslaných návrhů,” informovala zlínská zoo. V hlasování naprosto suverénně zvítězilo jméno Maia, které v maorštině znamená odvážná. Navíc se k němu váže moc pěkná legenda.

Kivi je nejmilovanějším ptákem díky své odvaze

Podle mýtického vyprávění bůh Tāne jednou svolal slípku modrou, tuiho zpěvného, kukačku nádhernou a kiviho, aby pomohli vyléčit Tāneho děti – stromy, které byly pojídány brouky a byly proto nemocné. Bůh Tāne přítomné ptáky požádal, aby sestoupili z korun stromů na zem a pomohli stromy vyléčit. Tui odmítl, protože se bál tmy novozélandské buše. Slípka odmítla z důvodů vlhka, které na studené zemi převládá. Kukačka také nechtěla Tānemu pomoci, protože stavěla hnízdo a neměla čas. Jen kivi souhlasil, a to i přesto, že cenou za sestoupení z korun stromů byla ztráta barevného peří, křídel a nemožnost vrátit se do prosluněných korun stromů.

Od těch dob tui musí nosit chomáč bílého peří pod svým krkem na památku své zbabělosti, slípka byla odsouzena navěky žít s mokrýma nohama v novozélandských bažinách. Kukačce již nikdy nebylo dovoleno postavit další hnízdo a od té doby musí svá vejce klást do hnízd jiných ptáků. Kivi se na památku své odvahy stal nejznámějším a nejmilovanějším ptákem ze všech.

“Děkujeme za Vaši pomoc při výběru jména. Moc si přejeme, abychom vás všechny co nejdříve zase přivítali  v areálu zoo,” vzkázala na závěr zlínská zoo svým fanouškům.

Zdroj a foto: Zoo Zlín

Související články

Přečtěte si  Frýdek-Místek: Minizahrádky na sídlišti? Spojíme příjemné s užitečným, zní od vedení města

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*