Silnici ze Znojma na Brno omezily uzavírky, až do konce roku

Silnice první třídy I/53 spojuje Znojmo s Pohořelicemi a dále D52 na Brno.

Silničáři začali s rozšiřováním silnice I/53 ze Znojma do Lechovic. Práce zkomplikovaly dopravu, silnice zůstane do konce roku úplně uzavřena. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vytyčilo dvě objízdné trasy.

K uzavření sedmikilometrového úseku došlo v pondělí v sedm hodin. Nahradily jej dvě objízdné trasy. Ve směru od Brna řidiči pojedou po silnicích II. třídy přes Miroslav a Suchohrdly. V opačném směru to bude horší. Od Znojma povede objížďka přes Hevlín a Hrušovany nad Jevišovkou, oproti původní trase bude o 24 kilometrů delší. Omezení podle ŘSD potrvá do poloviny prosince.

Ze dvou pruhů na tři a bezpečnější křižovatky

Silničáři se pustili do modernizace silnice, kterou denně projede dvanáct tisíc aut. „Rozšíříme komunikaci ze dvou jízdních pruhů na tři a doplníme odbočovací pruhy. Vyřešíme také přestavbu nebezpečných křižovatek a zrušíme napojení sítě polních cest a sjezdů na silnici I/53,“ popsala záměr Lucie Trubelíková z týmu komunikace ŘSD.

Zakázku na úpravu spojnice k dálnici D52 získala společnost Metrostav Infrastructure (MI). Smluvní cena dosáhla 328 milionů, projektanti odhadli náklady na 443 milionů. Jde o jeden z projektů, které nabraly zpoždění kvůli sporům o reference společnosti Metrostav Infrastructure. Soutěž přinesla kromě finanční úspory i zkrácení doby stavby, namísto plánovaných 630 dnů nabídla MI 420 dnů.

Zdroj a foto: ŘSD

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*