Silný míří do Líšně. Moravskoslezskou ligu opouští nejlepší střelec

Jan Silný, nejlepší střelec podzimní části letošní MSFL míří do druhé ligy

Jan Silný, se šestnácti brankami nejlepší střelec podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy, bude na jaře střílet branky ve druhé lize. Autor třiadevadesáti branek v MSFL přestupuje do SK Líšeň. Pro Silného se jedná o druhé angažmá v profesionálním fotbale, na jaře 2018 působil v Baníku Sokolov.

Jeden z historicky nejlepších střelců opouští MSFL

Silný v první půli letošní MSFL předváděl skvělé kanonýrské výkony. Udržel si průměr jednoho gólu na zápas (16 nástupů, 16 gólů). V zápasech byl nepřehlédnutelný. Teď soutěž opouští a míří do druhé ligy, kde posílí nováčky z Líšně.

“Minulý týden jsem se setkal s panem Hladišem a panem Králem z SK Líšeň. Měli velký zájem, abych přišel. Domluvili jsme se na podmínkách a do konce týdne se dohodly i kluby,” potvrdil Jan Silný. Téměř pětadvacetiletý kanonýr odehrál v Moravskoslezské fotbalové lize v dresu Hanácké Slavie Kroměříž a FC Viktorie Otrokovice 111 zápasů.

MSFL v zimní přestávce zaznamenala řadu dalších zajímavých přestupů. Zprávy z Moravy o nich přinesou přehlednou zprávu v samostatném článku.

Jan Silný patří mezi nejlepší střelce v historii Moravskoslezské fotbalové ligy. Ve 111 utkáních nastřílel 93 branek. V soutěži působil pátou sezónu. Své střelecké schopnosti prokazuje již od osmnácti let, kdy získal Křišťálovou kopačku udělovanou okresním fotbalovým svazem v Uherském Hradišti. V dresu Jankovic totiž v sezoně 2012/2013 nasázel neuvěřitelných 64 branek. Po třetiligovém startu v Otrokovicích se přesunul do Hanácké Slávie Kroměříž, kde působil do konce podzimní části letošní sezóny. Už dříve si vyzkoušel krátkodobé druholigové angažmá v Sokolově, tam se mu však příliš nedařilo. Štěstí v druhé lize chce znovu zkusit v Líšni.

Zdroj: msfl.cz, foto: Johny Zahnaš Photography

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*