Silný vítr řádil v Olomouci, ničil stromy i výstavu

Poničená výstava na Horním náměstí

Bouřky se silným větrem, které se v noci na dnešek od západu prohnaly velkou částí Moravy, po sobě zanechaly nebezpečné následky. Všude po Olomouci vítr vyvracel stromy, lámal větve. Odborníci upozorňují, aby byli lidé opatrní a nezdržovali se pod stromy. Došlo také k poničení výstavy na Horním náměstí.

Olomoucký odbor městské zeleně, technické služby, Výstaviště Flora Olomouc i hasiči od časných ranních hodin mapují situaci v terénu a odklízejí následky nočního silného větru. „Nejen v parcích, ale na celém území města evidujeme pády stromů a velkých větví, vítr dokonce vyvracel i torza stromů. Upozorňujeme všechny, aby opravdu dbali zvýšené bezpečnosti. Zdržovat se v blízkosti nebo pod stromy je teď velké riziko,“ apeluje Jitka Stěpánková z odboru městské zeleně. Stromy padaly v městských parcích, ve Slavoníně, v Holici, v části Olomouc-střed i Povel.

Vichr a vyvrácené stromy způsobily na některých místech ve městě také škody na majetku. „Potřebují-li občané řešit pojistné události spojené s nočními bouřkami, doporučujeme se obrátit buď na náš odbor městské zeleně a odpadového hospodářství, nebo na majetkoprávní odbor. Na obou místech jsou pracovníci, kteří jim pomohou situaci vyřešit,“ dodává Štěpánková.

Výstavu nahradí záloha

Silný vítr se v noci opřel také do venkovní expozice Voda a civilizace na Horním náměstí a téměř všechny velké a těžké výstavní panely povalil. “Výstava je naštěstí pro podobné případy pojištěná, proto hned během dnešního dopoledne vysílá pořadatel do Olomouce své techniky s novými tisky a náhradními solárními panely, tak aby celá výstava mohla ještě do dnešního večera stát znova,” doplnil mluvčí magistrátu Jana Doleželová.

Zdroj a foto: město Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*