Silný vítr v Jihlavě strhl z muzea střechu, na taxík spadl strom

Stržená plechová střecha Muzea Vysočiny

Jihlava se potýká s následky poryvů silného větrů, který se přehnal územím republiky. Ve městě spadlo několik stromů, z Muzea Vysočiny dokonce spadla plechová střecha. Vše se naštěstí obešlo bez vážného zranění.

Ze střechy Muzea Vysočiny na horním Masarykově náměstí strhl vítr plechovou střechu. Dopadla naštěstí na prázdné parkoviště před budovou. „Škodu kolegové z majetkového odboru odhadují na dva až tři miliony korun, její výše bude upřesněna v následujících dnech. Dobrou zprávou je, že všichni zaměstnanci muzea jsou v pořádku, nikdo nebyl zraněn, nedošlo ke škodám na cizím majetku a nebyly poškozeny muzejní sbírky,“ uvedl na místě hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Plechovou střechu o rozměrech zhruba 12 x 13 metrů nyní pověření pracovníci rozřezávají, aby ji mohli odvézt. „V současnosti jednáme o tom, jak střechu provizorně opravíme a následně se budeme zabývat rekonstrukcí,“ sdělil ředitel muzea Karel Malý.

Muzeum Vysočiny v Jihlavě je dnes opět otevřené. Pro veřejnost je nepřístupná pouze výstava Trojí život keramiky, která byla na muzejní půdě. Ta je momentálně uzavřena.

Vítr poničil střechu také na budově Základní školy E. Rošického, kde se uvolnilo několik tašek. Na opravě už se podle vedení města pracuje.

Spadené stromy uzavřely ulice

Silný vítr v Jihlavě také vyvracel a lámal také stromy. V terénu pomáhali policisté, strážníci i hasiči, kteří dosud hlásí 23 výjezdů. Škody po včerejším větru neustále mapují pracovníci Správy zeleně jihlavského magistrátu. O spolupráci žádají i veřejnost, která se na ně může kvůli popadaným stromům obracet.

Jedno z nejvíce postižených míst bylo včera v ulici Na Kopci, kde popadalo kvůli větru hned několik stromů. Jedna borovice dokonce spadla na taxík. Ani tam nebyl naštěstí nikdo zraněn. Do terénu byli včera povoláni také stromolezci. Ti museli pokácet strom, který se nebezpečně nakláněl u jednoho z bytových domů v ulici Demlova.

Zdroj a foto: město Jihlava

Související články

Přečtěte si  Na jedné z nejvytíženějších moravských tratí mezi Přerovem a Brnem začne 14 denní výluka

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*