Skončí rekonstrukce několika nádraží na západě Moravy, další letos začnou

Rekonstrukce se dočká i nevzhledné nádraží ve Velkém Meziříčí.

Správa železnic letos dokončí rekonstrukce hned několika výpravních budov na západě Moravy, na dalších místech naopak dojde k zahájení prací. Stavební ruch se tak přesune z Třebíče, Skleného nad Oslavou a Křižanova na nádraží ve Velkém Meziříčí.

O rekonstrukcích nádraží na západě Moravy jsme už dříve psali v tomto článku.

Do léta má být hotovo

Už v příštím měsíci skončí rekonstrukce výpravní budovy ve Skleném nad Oslavou, která probíhá současně s přestavbou kolejové části této stanice. V rámci prací došlo k zateplení celého objektu, výměně oken, přestavbě čekárny a rekonstrukci vnitřních rozvodů. Úpravy podle železničářů přinesou především zvýšení komfortu pro cestující a účelné využití budovy.

V dubnu by pak měly skončit práce na výpravní budově v Třebíči. Hlavním cílem stavby je kompletní obnova celého objektu. Dochází tak ke stavebním úpravám na obvodovém plášti, během kterých dostane fasádu se zateplením, dále se vymění okna, dveře a střešní krytina. Součástí prací jsou také dispoziční změny v interiéru, jejich cílem je přesunutí odbavovací haly a prodeje jízdenek do východního křídla tak, aby se zkrátila vzdálenost mezi nástupišti, zastávkami autobusů a prostory pro cestující. Výpravní budova bude plně bezbariérová, a to včetně nových toalet.

Souběžně se stavebními pracemi v kolejišti stanice Křižanov probíhá také rekonstrukce a optimalizace tamního osobního nádraží, která by měla skončit v srpnu. Předmětem projektu je demolice stávající výpravní budovy a kompletní rekonstrukce provozní budovy, do které se přestěhují čekárna, veřejná WC a další prostory pro cestující. Ty budou přístupné bezbariérově. Provozní budova se zateplí, vymění se střešní krytina a klempířské prvky, byty zůstanou zachovány a částečně se opraví.

Na uvolněném pozemku a v přilehlém okolí se také vybuduje zastávka autobusu. Přístup do podchodu na 2. nástupiště bude nově z přednádražního prostoru. Automatické posuvné dveře pak podle železničářů zajistí lepší přístupnost pro cestující.

Rekonstrukce se dočká i Velké Meziříčí

V letošním roce Správa železnic také zahájí rekonstrukci nevzhledného objektu ve stanici Velké Meziříčí. Předmětem investice je podle železničářů celková optimalizace výpravní budovy, tedy její přizpůsobení aktuálním požadavkům Správy železnic. Pro nevyužité prostory se počítá s jejich využitím orgány státní správy. Aktuálně je stavba ve fázi přípravy a interního schvalování záměru projektu pro předložení na Centrální komisi Ministerstva dopravy.

Přečtěte si  Jihlava se se zpožděním dočkala nových parciálních trolejbusů

Zdroj: Správa železnic, foto:

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*