Soukromý dopravce obnovil spojení Brno–Dačice. Na Zvonařce získal stanoviště pod střechou

Provozovatel vnitrostátních dálkových autobusů UNITED BUSES od pondělí 19. dubna obnovuje provoz většiny spojů, pozastavených v souvislosti se zákazem cestování a přerušením školní výuky. Funguje i linka spojující Brno s Dačicemi na jihozápadě Moravy. Na Zvonařce soukromý dopravce vyjednal stanoviště pod střechou.

“Vnímáme nárůst poptávky po cestování, rozšíření nabídky odpovídá stavu před březnovým omezením. Z důvodu oprav komunikací i pokračujících oprav na D1 jsme části spojů museli upravit jízdní doby a odjezdy na spojích z/do Brna,” vysvětluje za UNITED BUSES Josef Šelepa.

Obnovené spoje nejčastěji jedou na páteřních trasách mezi Českými Budějovicemi a Brnem. Obnovené spoje podle soukromého dopravce nabídnou dostatek místa a možnost naplánovat si cesty i mimo vytížené přepravní časy.

Změna nástupišť na Zvonařce

Od pátku 16. dubna jezdí autobusy UNITED BUSES ze zrekonstruovaných odjezdových stanovišť pod střechou. “Podepsal jsem s provozovatelem autobusového nádraží smlouvu, v rámci které cestující získávají konečně důstojné nástupiště,” uvedl majitel UNITED BUSES Karel Bílý.

Dálkové autobusy soukromého dopravce budou odjíždět rozdělené podle směrů ze stanovišť 6, 7, 18 a 37. “Provozovatel autobusového nádraží se zavázal zajistit veškerou organizaci a informovanost spojenou s přesunem. Sleduji že se tomu skutečně věnuje a věřím, že žádnému zákazníkovi autobus neujede.” doplnil k přesunu spojů Bílý.

Podle něj se zatím nepodařilo vyjednat například bezplatné WC či úschovnu zavazadel pro přestupující, stejně jako důstojné zázemí a bezplatné sociální zařízení s WC pro řidiče autobusů. To bude předmětem dalších jednání.

Zdroj a foto: UNITED BUSES

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*