Špilberk se rozsvítí purpurovou barvou, Brno si připomene Světový den předčasně narozených dětí

17. listopad se nepojí jen se Dnem boje a svobodu a demokracii, ale je to také Světový den předčasně narozených dětí a i letos se Brno připojuje ke kampani s ním spojené.

Cílem každoročních oslav je zvyšovat povědomí o problematice předčasně narozených dětí. Celá kampaň bude zahájena vernisáží výstavy fotografií Křehcí bojovníci na Moravském náměstí. Součástí bude letos také benefiční běh realizovaný v rámci Brněnského běžeckého poháru, který se uskuteční 17. listopadu v Jehnicích. V předvečer Světového dne předčasně narozených dětí, tedy 16. listopadu, bude purpurovou barvou králů nasvícen hrad Špilberk.

Ročně se na celém světě narodí předčasně 15 milionů novorozenců. To znamená, že každé desáté miminko přijde na svět dříve než po ukončeném 37. týdnu těhotenství. V České republice se jedná o cca 8 až 9 tisíc dětí za rok. Na neonatologických jednotkách intenzivní a intermediární péče ve FN Brno, ať už převážně v porodnici na Obilním trhu a v Bohunicích, nebo na oddělení 56 v Dětské nemocnici Brno se koncentrují předčasně narozené děti z celého Jihomoravského kraje. Za rok 2021 se lékaři postarali celkem o 808 miminek a jejich rodin.

Kampaň ke Světovému dni předčasně narozených dětí zaštiťuje i v letošním roce FN Brno prostřednictvím spolku Neonatologie Brno, z. s., a statutární město Brno. Více informací zde.

Autor: red Zdroj a foto: Statutární město Brno M.Nosek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*