Stavba trati na olomoucké Nové Sady rychle postupuje, pozor na uzavřené přechody

Od března vzniká v Olomouci na Nových Sadech nová část tramvajové trati. Během dubna a května se práce výrazně posunuly. Po úvodní demolici a nezbytném kácení stromů a keřů se nyní už hlavně staví a přemísťuje. S postupující stavbou souvisí uzavřené přechody.

“Pracuje se na novém napojení ulice Trnkova na ulici Rooseveltovu, hotová je přeložka vodovodu, kabelovod a základy trolejového vedení pro tramvajovou trať. Stavební firma připravuje novou komunikaci, parkoviště a chodníky, chystají se sítě pro veřejné osvětlení a semafory,” informoval mluvčí města Michal Folta.

V Zikově ulici se výstavba kanalizačního sběrače přesunula před prodejnu Albert, proto musel být uzavřen přechod pro chodce u trafiky. V příštích týdnech se hlavní stavební aktivity v ulici Zikova přiblíží ke křížení s ulicí Werichova, takže bude nutné uzavřít přechod pro chodce před budovou Oltermu. Pro bezpečné přecházení k Albertu a Penny Marketu pak bude zřízen provizorní přechod přes Zikovu ulici právě v místech nyní uzavřeného přechodu u trafiky.

Hotovo má být příští rok

Stavba 1200 metrů dlouhé tramvajové trati má být hotova na podzim 2022. “Budou na ní tři zastávky a kromě trati vzniknou i nové chodníky, přechody pro chodce, cyklostezky, semafory a veřejné osvětlení a uskuteční se také nová výsadba zeleně,” popsal Folta.

Zdroj a foto: město Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*