Studenti, pomozte v lese a vydělejte si, lákají lesníci na brigádu. Chybí jim sezónní pracovníci

Lesní brigáda
Ilustrační foto

Sázet stromky, stavět oplocenky nebo označovat kůrovcem napadené stromy mohou nyní ve svém volnu všichni studenti starší osmnácti let. Pomohou tak obnovit krajinu a dostanou svou leckdy první mzdu, lákají studenty na brigádu v tiskové zprávě Lesy ČR. Státní podnik přitom slibuje, že dodrží veškerá aktuální preventivní opatření.

Brigádníci pomohou s obnovou lesů

„V celé zemi obnovujeme rozsáhlé plochy po kalamitě, práce pokračují a nesmí se zastavit. Právě studenti teď mohou hodně pomoci. Za práci jim nabízíme férové finanční ohodnocení. Stačí se obrátit na naši kontaktní osobu, ostatní už domluvíme,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Vojáček také zdůraznil důsledné dodržení všech preventivních opatření souvisejících s koronavirem. „Studenti budou pracovat na čerstvém vzduchu v malých skupinách a v dostatečných vzdálenostech,“ řekl.

Lesníkům chybí sezónní brigádníci ze zahraničí

Výzvu podpořil i ministr zemědělství. „Dohodli jsme se s rektory tří vysokých zemědělských škol, že pro práci v zemědělství, potravinářství a lesnictví nabídnou své studenty. Chybí nám tisíce pracovníků ze zahraničí, které mohou v těchto dnech nahradit právě studenti. Potřebujeme pomoct nejen na polích, ale právě i v lesích, které je nutné obnovit. Děkuji všem, kteří se do práce zapojí,“ uvedl ministr.

Více informací

Zdroj: Lesy ČR, foto: Woodcraft.cz

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*