Studenti stavebních oborů soutěžili o nejlepší stavbu. Celostátní kolo soutěže HSF System Modelium vyhrál mrakodrap týmu z Havířova

V celostátním finále soutěže HSF System Modelium zvítězila Střední průmyslová škola stavební z Havířova. Zároveň se středními školami z Brna, Kolína a Pardubic postoupila do mezinárodního superfinále. Cenu zaměstnanců HSF System získala také SPŠS Havířov. Superfinálové kolo za účasti nejlepších tuzemských a slovenských škol proběhne 20. června v Ostravě.

V domácím finále nejlepších týmů z ČR představila své modely šestice středních stavebních škol z Brna, Havířova, Loun, Kolína a Pardubic (2 týmy). První místo a 15 000 Kč si odnesla SPŠS Havířov a zaměstnanci stavební skupiny HSF System jí udělili také ocenění v hodnotě 7 500 Kč.

Za Českou republiku postoupily do superfinále SŠ polytechnická Brno (autor: Ondřej Viklický), SPŠS Havířov (autorka: Natálie Molinová), OSŠP a mediální tvorby Kolín s.r.o (autoři: Nela Kopčiková, Eliška Procházková, Valentýna Štáchová, Vít Plachý, Tomáš Průša) a SPŠS Pardubice II. (tým: Karolína Grivalská, Michal Goláň, Filip Hampl, Šimon Hynek, Tomáš Polách). Superfinálovou sestavu doplní ještě nejlepší čtyři stavby z národního finále na Slovensku.

Superfinále proběhne 20. července ve Vítkovicích

Mezinárodní superfinále se uskuteční v úterý 20. června v ostravských Dolních Vítkovicích (Kavárna U6, Malý svět techniky). Na nejlepší školu čeká odměna 25 000 Kč, škola na druhém místě získá 15 000 Kč a bronzový stupínek je ohodnocen částkou 10 000 Kč. Veřejnost udělí ocenění v hodnotě 5 000 Kč, hlasovat se bude na sociálních sítích HSF System Modelium.

Mladé stavařky a mladí stavaři vytvářeli v letošním 15. ročníku soutěže HSF System Modelium model z vlnité lepenky na téma „Nejvyšší mrakodrap Evropy“. Pořadatelem a generálním partnerem soutěže je stavební skupina HSF System. Hlavním partnerem soutěže je developerská skupina ANTRACIT. Produktovým partnerem je český Svaz výrobců vlnitých lepenek.

Autor: red Zdroj a foto: Crest Communications Ostrava

Související články

Přečtěte si  Po rekonstrukci vodní nádrže Skalice u Boskovic vznikne nový ostrov pro hnízdění ptactva

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*