Tomáš Požár o Zavadilovi, Ševčíkovi i postupu Zbrojovky: Snad se všichni vrátí v pořádku!

Fotbalisté Zbrojovky slaví. Po roce stráveném ve Fortuna národní lize se znovu vrátí na elitní ligovou mapu. Definitivně se o tom rozhodlo ve středu.

Zbrojovka ve středu porazila doma 4:2 Třinec, už před zápasem ale bylo jasno o tom, že Brno soutěž vyhraje a vrátí se mezi elitu. „Náboj zápasu s Třincem byl už jiný, když jsme věděli, že jsme si zajistili postup do ligy. Hráčům do hlavy nevidím, ale asi byli uvolněnější. Přišlo tady hodně lidí, tak je chtěli potěšit. Padlo hodně gólů, tak snad se to i povedlo,“ řekl pro zpravyzmoravy.cz sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Kdy jste začali tušit, že už vám postup nikdo nevezme? 

Když jsme měli náskok dvanácti bodů, tak jsme cítili, že už je to blízko, že už bychom si to neměli nechat vzít. Nikdy to nechcete říct nahlas, protože se to nevyplácí, ale asi všichni jsme tušili, že by to mělo klapnout. 

V čele tabulky máte velký náskok. Je to vaší kvalitou, nebo celkovou úrovní soutěže? 

Máme silný tým, ale je to dáno i kvalitou ligy. Je ale taky pravda, že jsme přivedli několik hráčů, kteří umí dát a připravit góly, což pak rozhodlo. Proto jsme vyhrávali i zápasy, ve kterých jsme tolik nedominovali. Byli jsme produktivní. 

Jak probíhaly oslavy? Byly bouřlivé? 

Kluky jsem ještě neviděl, ještě mají volno a sejdeme se až v sobotu. Věřím, že se nám všichni vrátí v pořádku a budou připraveni na další zápas, který nás v neděli čeká. 

Dostanou ve zbytku sezony více prostoru i hráči, kteří letos tolik nenastupovali? 

Mělo by to tak být. Budu ještě mluvit s trenérem, jakou má představu, ale asi by měli hrát i mladší kluci, pro které to bude příležitost. 

Před sezonou jste přivedli Pavla Zavadila. Jaká je nyní jeho role? 

Debaty s ním byly zajímavé, měl vliv v kabině. Naštěstí jsme tam nemuseli řešit žádné překážky nebo problémy, ale kdyby k něčemu takovému došlo, tak on by to, ještě s dalšími hráči, rychle vyřešil. Jeho příchod se povedl. Pavel svou roli znal a na nic nenaléhal, prioritou bylo, abychom postoupili, což se povedlo. Budeme se s ním bavit dál. 

A co Jakub Řezníček? 

Prodloužil u nás smlouvu, vzal to za své a je jedním z lídrů. I když se mu třeba někdy nevedlo, tak nic nevynechal. Je to válečník a těší se na ligu. 

Příchod Jakuba Řezníčka loni v létě patří jistě mezi doposud nejlepší tahy sportovního ředitele Tomáše Požára. Minulý týden navíc došlo k prodloužení smlouvy, takže produktivní útočník Zbrojovce pomůže i v nejvyšší soutěži.

Nebojíte se, že o některé opory přijdete? A plánujete posily? 

Na to, aby někdo projevil nějaký zájem, je ještě brzy. Uvidíme, co se bude dít po konci sezony. Tým každopádně projde nějakou proměnou, někomu končí smlouva, někdo odejde, někdo přijde. Představu už nějakou máme, stejně jako jména hráčů, které bychom u nás chtěli. 

Potřebuje tým na ligu hodně posílit? 

Druhá liga se od té první v kvalitě hodně liší. Ve všem to je úplně jiná úroveň. Nůžky mezi soutěžemi se rozevírají čím dál víc, je to velký skok. Ten, kdo postoupí, tým musí vždy doplnit hotovými hráči. 

Zbrojovka vždy dokázala vychovávat mladé a talentované hráče. Letos prožívá parádní sezonu devatenáctiletý Michal Ševčík, je v něm velký potenciál? 

Má skvělé dispozice na balonu, je zajímavý kreativní typ, takových moc není. Žasnu, když vidím, co umí s míčem u nohy. Má potenciál, může mít zajímavou budoucnost. Záleží jen na něm a taky na lidech, kteří budou okolo něj. 

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*