Tour de Aleje vyrazí ze Studénky do Poodří. Letos pod patronátem Lady Kozlíkové

Pohodová cyklojízda pro rodiny s dětmi, milovníky jízdy na kole i přírody odstartuje první prázdninovou sobotu 29. června. Trasa povede alejemi a loukami kolem řeky Odry v Chráněné krajinné oblasti Poodří.

Na naučných zastávkách se cyklisté dozví zajímavosti o místní krajině, její historii, stromech a zvířecích obyvatelích. V cíli bude čekat program z dílny místních spolků se soutěžemi, vystoupením mažoretek a koncert Báry Zemkové.

Benefiční Tour de aleje na podporu stromů pořádá spolek Arnika. Letos startuje potřetí a koná se pod patronátem mistryně silniční a dráhové cyklistiky Lady Kozlíkové-Usnulové.

Na Tour de Aleje zve herec, moderátor pořadu Cyklotoulky České televize a vášnivý cyklista Vilém Dubnička.

Na výběr bude ze dvou tras určených pro nejmenší nebo zkušené cyklisty, které vedou převážně cyklostezkami po rovince (vyznačené body na mapách nejsou zastávkami, vyznačují jen průjezdy):

  • pro juniory (9 km) ZDE
  • pro machry (35 km) ZDE

V plánu jsou čtyři komentované zastávky:

  • Bartošovice na zámku – zastávka pod nejmohutnějším památným platanem
  • Petřvaldík u lávky přes Odru – u historické hatěné stezky o důvodech, jak a proč se v Poodří sází duby
  • Jistebník na hrázi rybníka – povídání o záchraně stromořadí prastarých vrb
  • Studénka u Pasečného mostu – prohlídka hlavatých vrb ve všech stádiích jejich života

Ve Studénce bude připraven doprovodný program v režii místních spolků, hry a soutěže pro celou rodinu, výtvarná dílnička, výstava o alejích, vystoupení Mažoretek Petra Studénka a koncert zpěvačky a klavíristky Báry Zemkové.

Všichni cyklisté obdrží startovací balíček s drobnými dárky a lehkou svačinkou od sponzorů, např. müsli tyčinky EMCO nebo pyré CATUS, minerální vodu JESENICKÝ PRAMEN. Všichni účastníci se mohou po skončení cyklojízdy těšit na losování registračních čísel o ceny. Ve hře budou piva z místního pivovaru Dejf, originální pásky z duší od Boio, knihy o stromech z nakladatelství Kazda nebo Nakladatelství MH a další. Hlavní cenu dětské kolo věnovala firma 4EVER.

Registrovat se můžete na stránkách akce ZDE

Autor: red, arnika.org Foto: arnika.org

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*