Tradiční zimní putování po moravsko-slezské hranici nabídne poučné běžkařské vyžití

Králický Sněžník trojmezí
Pohled od historického trojmezníku na vrcholu Králického Sněžníku

Dnes už tradiční běžkařská turistická výprava po krásách Jeseníků v blízkosti moravsko-slezsko zemské hranice nabízí sportovní vyžití i poučnou vlastivědnou výpravu. Organizátoři zvou všechny přiměřeně zdatné běžkaře, schopné snést zimní horské podmínky. K akci je možno se připojit v kterémkoli místě trasy, kterýkoli den.

Ubytování si musejí zájemci zajistit na všech místech přenocování samostatně. Je nutné připravit se na možné extrémní výkyvy počasí – mrazy a sněhové vichřice. Hlavním organizátorem výpravy je Ondřej Hetmánek ze spolku Moravská národní obec.

Trasa a časový harmonogram:

Čtvrtek 19. 3. 2020
Putování započne kolem 10 hod. v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem. Na místo je možno se dostat hromadnou dopravou či autem, který se zanechá na místě, popřípadě v Hanušovicích či jinde v blízkém okolí. Výstup na Králický Sněžník a sestup na chatu Návrší.

Pátek 20. 3. 2020
Cesta z Návrší přes Kladské sedlo, chatu Paprsek na Ramzovské sedlo, výstup na Šerák na chatu Jiřího. Možný návrat odpadlíků vlakem či busem (například do Hanušovic je to cca půl hodiny cesty).

Sobota 21. 3.2020
Putování po moravsko-slezské hranici na Červenohorské sedlo (zde je také možný případný návrat autobusy) a dále na chatu Švýcárna.

Neděle 22. 3.2020
Z chaty Švýcárna postup dále směr Praděd a Ovčárna a sjezd na rozcestí Hvězda, popřípadě možný návrat zpět na Červenohorské sedlo nebo sestup na Videlský kříž – sedlo.

Kontakt na hlavního organizátora:

Ondřej Hetmánek
ondrej.hetmanek@centrum.cz
777 742 501

Zdroj a foto: Moravská národní obec

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*