Trenér Líšně Valachovič: Překvapilo mě, že o kluky nebyl zájem v první lize

Leoš Kalvoda a Milan Valachovič dohlíží na své úspěšné svěřence při vítězné přípravě proti rezervě Baníku Ostrava

Fotbalisté Líšně v uplynulé sezoně Fortuna národní ligy obsadili senzační druhé místo. Kádr brněnského týmu se během léta téměř nezměnil, k favoritům soutěže ale budou patřit jiní. 

„Samozřejmě, že jako trenér mám ambice pokaždé největší a do každého zápasu jdu s tím, že chci vyhrát. Ale letošní sezona bude těžší. Osobně bych si přál, abychom byli v místech blízko vrchu tabulky a daleko od jeho spodku,” pousmál se pro zpravyzmoravy.cz kouč Líšně Milan Valachovič. 

Fotbalisté Líšně v přípravě narazili na Baník nebo Spartu. „Jsem moc rád, že jsme si proti nim zahráli. Se Spartou se nehraje každý rok, byla to pro nás obrovská čest,” svěřil se Valachovič, jenž je s průběhem přípravy spokojený. „Volili jsme těžší přípravu, abychom se co nejlépe připravili na sezonu,” dodal. 

Výhodou Líšně je, že do nového ročníku půjde s téměř nezměněným kádrem. Na druhou stranu, po povedené sezoně se čekalo, že o brněnské hráče bude zájem i na ligové scéně. „Jako trenér jsem rád, že u nás zůstali, ale na druhou stranu jsem klukům přál první ligu. Vždyť kdyby nebylo koronaviru, tak bychom hráli baráž,” kroutí hlavou Valachovič, který byl sám překvapený z toho, že na jeho svěřence nechodily nabídky. „Podívejte se na takový Vyšehrad. Ten měl sedm bodů a jeho hráči šli do ligy. Ale nebojím se, že by to kluky nějak poznamenalo. Do Líšně přišli s nějakým cílem, a když se jim přestup nepovedl teď, tak může přijít příště. Vůbec je to nepoznamenalo, ba spíše naopak,” uvedl trenér brněnského celku. 

Jaroslav Málek a Marek Matocha pří vítězné přípravě s Baníkem Ostrava B

Z Líšně v létě odešli Zikl, Šteigl či Szotkowski, místo nichž do klubu přišli Stáňa, Ulbrich nebo brankář Marek. „Odchody jsme vyvážili novými příchody. Vytvořili jsme tak potřebnou konkurenci,” komentuje Valachovič pohyby v kabině Líšně, která by se chtěla prezentovat disciplínou, zodpovědností, agresivitou a dobrým pohybem. 

Se Zbrojovkou v pátém kole

Líšeň soutěž rozehraje v sobotu 24. července domácím duelem proti Žižkovu. Poté tým čeká výjezd do Vyškova a domácí utkání s Ústí nad Labem. „Začátek bude hodně důležitý. Přál bych si samozřejmě devět bodů, ale uvidíme, jak to dopadne,” dívá se na los Valachovič. 

Hodně sledovaný bude duel pátého kola, ve kterém Líšeň doma přivítá brněnskou Zbrojovku. „Zatím jsem je neviděl a řešit je budu až týden před vzájemným zápasem,” říká Valachovič, jenž však ví, že tento souboj bude hodně prestižní a emotivní. „Máme už nějakou pozici a lidé nám hodně přejí. Jsme skromný klub a vážíme si každého bodu. Naopak Zbrojovka bude chtít postup, což nám může vyhovovat. Nebude na nás žádný tlak, určitě to bude zajímavý zápas,” dodal Valachovič směrem k derby. 

Autor: resp Foto: SK Líšeň

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*