Tři moravské pivovary se spojí do jedné společnosti, chtějí silnější postavení na trhu

Litovel je jedním z pivovarů, které se spojí do nové akciové společnosti. Vedle něj přibude hanušovická Holba a přerovský Zubr.

Pivovary Holba (Hanušovice), Litovel a Zubr (Přerov) se od letošního října spojí do jedné akciové společnosti. Podle prohlášení vedení pivovarů je smyslem spojení zvýšení konkurenceschopnosti všech tří značek. Chtějí posílit své postavení na trhu a optimalizovat logistiku a distribuci.

Nová akciová společnost ponese název Pivovary CZ Group. Trojice moravských pivovarů se už dříve sdružovala pod pivovarnickou skupinou PMS, celým názvem Pivovary Moravy a Slezska.

 “Tato transformace formou sloučení byla již dlouhodobě plánovaná a je logickou reakcí na změny a trendy na potravinářském a nápojářském trhu v posledních letech,“ uvedl k plánovaným změnám obchodní ředitel skupiny Tomáš Konečný.

Zákazník v praxi nepozná změnu

Podle Konečného se nic nemění na stávající filozofii tří pivovarů. „Pivo budou samozřejmě i nadále vařit sládci a jejich zkušení kolegové v Hanušovicích, Litovli a v Přerově a všechny tři pivovary budou i poté plnohodnotně působit každý pod svou vlastní značkou. Našich zákazníků a spotřebitelů se tato změna v praxi vůbec nijak nedotkne,“ upřesnil Konečný.

Společnost si od této transformace slibuje zvýšení konkurenceschopnosti všech tří značek a posílení jejich postavení na trhu. A to zejména optimalizací distribuce piva a oběhu vratných obalů výrazným zjednodušením procesů řízení, energií, služeb, obalových materiálů a dalších vstupů, a to bez zásadních dopadů na zaměstnanost.

“Předpokládá se i dosažení větších úspor v dodavatelském řetězci, zvláště ve spojení s nákupem energií, služeb, obalových materiálů a dalších vstupů. Samozřejmostí je i zvýšení transparentnosti pro zákazníky, dodavatele či veřejné instituce a také další prohlubování aktivit v oblasti společensky odpovědného podnikání,” doplnil Konečný.

Zdroj: PMS, foto: Pivovar Litovel

Doporučujeme

1 Comment

  1. Pivovary Moravy a Slezska transformují na Pivovary CZ? Nejde mj. o přípravu přesunu sídla ovládající osoby z Moravy do Čech? Ostatně který ze tří pivovarů má výrobu ve Slezsku, že se takto jmenovaly?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*