U brněnského kampusu vznikne nová ulice, nabídne stovky bytů

Ilustrační foto

Nová brněnská ulice propojí Jihlavskou a Vltavskou mezi Starým Lískovcem a bohunickým kampusem. Vedení města podpořilo záměr, který počítá s mohutnou bytovou výstavbou.

Stovky bytů vyrostou v dosud nezastavěné lokalitě Západní brána na katastrálním území brněnské čtvrtě Starý Lískovec. Město přitom spolupracuje se společností Dostupné bydlení České spořitelny. Investiční záměr brněnští radní nedávno schválili.

Nově vzniklá ulice umožní alternativní trasu z ulic Labská, Oderská, Dunajská a dalších na ulici Jihlavskou. Investiční záměr v předpokládané hodnotě 45 milionů korun bude zahrnovat i vybudování oddílné kanalizace a vodovodu pro budoucí připojení jednotlivých domů. Součástí výstavby bude také usazení sloupů veřejného osvětlení.

Moderní ulice se stovkami bytů

„Zásadní výhodou dané oblasti je vybavenost její infrastruktury. K té bychom chtěli ještě přispět zbudováním páteřní ulice, která spojí Netroufalky s Vltavskou ulicí. Ta odlehčí komunikacím ve Starém Lískovci a zároveň umožní dopravní obslužnost při nové výstavbě,” uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Nová komunikace by měla být 240 metrů dlouhá a podle vedení města bude splňovat veškerou skladbu moderní ulice. Počítá se s oboustranným parkovacím místem pro auta, pruhy pro cyklisty vedle chodníku a zeleným pásem se stromy, který zajistí stín a pohodlí chodcům. Na nové ulici se počítá s mohutnou bytovou výstavbou, k dispozici mají být stovky bytů.

mapa nové brněnské ulice

Zdroj: město Brno, foto: Pixabay, město Brno

Doporučujeme

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*