Uherské hradiště ožije o víkendu Slavnostmi vína

Krojovaní na slavnostech vína

Další ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti potrvá celý víkend. Slavnosti nabízí přehlídku kulturního dědictví s bohatým programem plným folkloru, dobrého vína, řemesel a zábavy pro celou rodinu.

Slovácké slavnosti vína patří mezi nejvýznamnější společenské události Slovácka. Každoročně je navštíví tisíce lidí z celé Moravy. Idea pořádat vinařské slavnosti navazuje na prvorepublikovou uherskohradišťskou tradici velkých národopisných výstav. Myšlenka rychle nalezla široký spontánní ohlas ve vinařských obcích a městech a Slovácké slavnosti vína a otevřených památek si tak i přes krátkou dobu své historické existence vysloužily prestižní a uznávané postavení.

Uherské Hradiště v době slavností

Jarmark, průvod i mistrovství Slovácka ve stloukání másla

Historické královské město bude opět plné vystoupení desítek folklórních souborů, cimbálových muzik i dechových kapel. Součástí bude i velký jarmark lidových řemesel, atrakce pro děti a volné prohlídky řady památek městě a okolí. Hlavní program začne zítřejším krojovaným průvodem tanečníků a muzikantů od vinných sklepů v Mařaticích na hlavní náměstí. V další části třídenního programu nebude chybět kuriózní mistrovství Slovácka ve stloukání másla, tradiční slovácké hody s právem a vozením berana, večerní pořady ve vinných sklepech i vinařská soutěž za slováckou vinařskou podoblast.

Celý program slavností je dostupný na stránce: http://www.slavnostivinauh.cz/program

Zdroj: slavnostivinauh.cz, foto: Wikipedie

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*