Úleva pro řidiče, ve Frýdku-Místku končí tři dopraví stavby

Řidiči ve Frýdku-Místku si brzy oddechnou. Tři dopravní stavby jsou u konce a s nimi i omezení, která zpomalují průjezd městem.

Koloredovský most – konec oprav v týdnu od 18. října

S částečnou uzavírkou čtyřproudé silnice museli řidiči počítat od konce září, a to kvůli neodkladné opravě kovových částí, takzvaných dilatačních závěrů. Opravu, kterou má na starosti Správa silnic Moravskoslezského kraje, nebylo možné i přes urgenci města urychlit.

“Někteří lidé poukazovali na fakt, že na mostě nevidí pracovat dělníky. Dojem, že se nic neděje, byl ale pouze zdánlivý,” vysvětlila mluvčí města Jana Musálková Jeckelová. Největší objem prací totiž podle ní probíhal v dílně, kam pracovníci odvezli kovové části k repasování.

Křižovatka Slezská (ulice Hlavní/Dobrovského) – zkušební provoz od 25. října

Dopravní situace u hojně navštěvovaného nákupního centra byla dlouhodobě komplikovaná a na křižovatce docházelo často k nehodám. Modernizace má zajistit bezpečnější a plynulejší provoz, ke kterému budou dopomáhat nové semafory se směrovými šipkami či videodetektory. “Oprava křižovatky vyšla město na pět milionů korun, z toho 3,6 milionu hradí evropská dotace,” doplnila Musálková Jeckelová.

Sjezdy u Polárky – obnovení provozu do konce listopadu

Také rozsáhlé práce na sjezdech u haly Polárka jsou podle vedení Frýdku-Místku ve finále. “Díky opětovnému zprovoznění ramp dojde k rozvolnění kolon, které se během dopravních špiček tvoří na třídě TGM. Rekonstrukci zajišťuje Ředitelství silnic a dálnic,” upřesnila mluvčí. V letošním roce podle ní už není na silnicích ve městě plánovaná žádná velká oprava.

Zdroj a foto: Frýdek-Místek

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*