V Brně i ve Slavkově si dnes lidé prohlédnou historické vozy

Brno Revival

Krásu starých automobilů mohou dnes lidé obdivovat na brněnském výstavišti i ve Slavkově u Brna. Mezi veletržními pavilony se uskuteční závody Brno Revival. Ve Slavkově se koná Veteranfest, kromě aut slibují pořadatelé také hudbu, tanec a další zábavu.

Brno Revival představuje krásu sportovních a závodních vozidel v pohybu. Na trati se představí v krátkých jízdách různé kategorie vozidel,” řekl předseda Československého automobilového klubu pro Moravu a Slezsko Karel Kupka. Návštěvníci uvidí například jízdy motocyklů od roku výroby 1928 nebo automobilů vyrobených od roku 1924.

Technické muzeum v Brně se účastní závodů Brno Revival se dvěma vozy. Jedná se o Škodu 136 L-A Favorit a Škodu 120 S Ralley. Škoda 136L-A Favorit, která je k vidění i na výstavě v pavilonu A, je jedním z deseti kusů série továrních vozů vyrobených v AZNP Mladá Boleslav. Tyto sportovní vozy se lišily od továrního provedení jen nepatrně, hlavně ve výkonu motoru, ” řekla kurátorka historických vozidel a spalovacích motorů Technického muzea Sylvie Zouharová Dyková.

Na zámku ve Slavkově proběhne Veteranfest

Také ve Slavkově u Brna si dnes lidé prohlédnou historické vozy, motorky nebo traktory. Návštěvníci mohou na vlakovém nádraží nastoupit na historický autobus, který je doveze až před brány zámku, jehož areál je hlavním dějištěm Veteranfestu.

Desetičlenná odborná porota bude hodnotit auta a motorky v šesti kategoriích rozdělených zejména podle roku výroby, letos se hodnotitelé zaměří také na sportovní motorky. Nejmladší vystavované vozidlo nebo jiný dopravní prostředek může být z roku 1989.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Brno Revival

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*