V Brně pokřtili opravenou loď. Jméno Morava vybrali lidé

loď přehrada Morava
Na Brněnskou přehradu vyplula loď Morava.

V sobotu 4. července proběhl křest opravené historické lodi z roku 1955. Na Brněnskou přehradu vyplula loď Morava. O jejím novém pojmenování rozhodli lidé v anketě.

Na Brněnskou přehradu vyplula Morava

Před zahájením letošní plavební sezóny na Brněnské přehradě se dokončovaly opravy historické lodi z roku 1955. Od začátku března do konce května hlasovali obyvatelé Brna o novém názvu lodi, protože dosud používané jméno Dallas mezitím převzala jiná loď na Brněnské přehradě. Lidé mohli vybírat z názvů Bratislava, Moskva (původní název z roku 1955) a Morava. Většina z více než tří a půl tisíce hlasujících zvolila pojmenování Morava.

Historicky cenné a kulturně chráněné plavidlo v sobotu pokřtili zástupci města a brněnského dopravního podniku. Loď poté vyplula na hladinu Brněnské přehrady. Účastníci slavnostního aktu měli možnost využít příležitost k několika plavbám zadarmo.

“Jsem moc ráda, že se podařilo v anketě vybrat této lodi nové jméno. Věřím, že Moravě její název přinese štěstí a že bude okrasnou nejen naší brněnské přehrady, ale celé Moravy,” řekla ve svém projevu brněnská primátorka Markéta Vaňková.

“Já mám jedno takové přání. My loď dnes oficiálně pojmenujeme Morava. Ale ještě víc bych si přál, kdyby na lodi vlála vlajka Moravy,” doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík s rukou ukazující na moravskou vlajku přítomnou v davu přihlížejících.

Autor: pjk, foto: Facebook Petr Hladík

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*