V Brně proběhne koncert pro oběti války na Ukrajině, zazní Bach i moderna

Janáčkova akademie múzických umění v Brně bude hostit benefiční koncert na podporu lidí zasažených válkou na Ukrajině.

V prostorách brněnské Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) proběhne v neděli 10. dubna benefiční koncert Obětem války. Celý výtěžek půjde na konto projektu, který pomáhá lidem zasaženým válkou na Ukrajině.

“Cílem tohoto benefičního koncertu je upozornit na to, že násilí, porušování lidských práv a nesvoboda v dnešním světě nesmí mít své místo. Vyjadřujeme podporu a solidaritu Ukrajině, jejím občanům a všem, který se dotýká právě probíhající konflikt,” uvedl Dušan Novotný, jednatel firmy Měřící technika Morava, která koncert pořádá.

Soukromý podnik přitom spolupracuje s nadací ADRA. Celý výtěžek z koncertu poputuje na konto projektu SOS ADRA: POMOC UKRAJINĚ. Vstupenku lze zaplatit hotově na místě nebo bankovním převodem. Zájemci najdou podrobnosti zde.

“Přáli bychom si, aby pozvání přijali i ukrajinští příchozí a při hudbě načerpali nových sil na duši,” doplnil Novotný.

Bach i moravský Křička

Na programu koncertu, který proběhne na půdě Hudební fakulty JAMU, jsou Sonáty pro violoncello a klavír od Johanna Sebastiana Bach a Sluneční písně Jaroslava Křičky, moderního hudebního skladatele moravského původu. Koncert proběhne v neděli 10. dubna od 18 hodin.

Bachovy sonáty předvede Štěpán Filípek (violoncello) a Sára Medková (klavír), Křičkovy písně zazpívá Marta Chila Reichelová. Všichni tři vystupující mají spojitost s Brnem a konkrétně s Janáčkovou akademií múzických umění, kde studovali.

Autor: pjk, foto: JAMU, Měřící technika Morava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*