V Brně se automobil zaklínil mezi dvě tramvaje, řidič vozu jako zázrakem vyvázl bez vážnějších zranění

V Brně dnes v ulici Veveří doslova slisovaly dvě tramvaje osobní vůz. Místo bylo přes hodinu neprůjezdné. Jedna z tramvají částečně vykolejila. Řidiče auta vyprošťovali hasiči, je lehce zraněný. O nehodě informovala mluvčí záchranné služby Michaela Bothová a mluvčí policie Petr Vala. Dopravu v místě řídila policie. Nehoda se stala kolem 10:30 u zastávky na Konečného náměstí.

Řidič vozu byl zaklíněný, ošetřili jsme ho a převezli na urgentní příjem fakultní nemocnice v Bohunicích. Nemělo by jít o vážná zranění,” uvedla Bothová.

Jedna z tramvají byla částečně mimo koleje, vůz skončil mezi tramvajemi. Příčinou nehody podle Valy zřejmě bylo, že jeden z účastníků nehody nedal přednost v jízdě. Příčina nehody ale zůstává v šetření. Doplnil, že v sousedních ulicích byly kvůli omezení kolony, týkalo se to především ulice Veveří a Kotlářská. Policie u řidičů nezjistila, že by některý z řidičů pil alkohol.

Místem nehody neprojely ani linky dopravního podniku. Linky 3 a 11 jely v úseku Česká – Vozovna Komín odklonem přes Pisárky, linka 12 v úseku Česká – Technologický park odklonem ulicí Lidickou a přes vozovnu Medlánky. Trolejbusové linky 25 a 26 jely v úseku Jírova – Zimní stadion a dále ulicemi Drobného, Milady Horákové a Koliště na Českou. V úseku Klusáčkova – Technologický park dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu za linku 12. V omezeném rozsahu pak fungovala náhradní autobusová doprava za tramvajové linky 3 a 11.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Hasičský záchranný sbor JMK

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*