V Brně začíná 61. strojírenský veletrh. Tématem je digitalizace a digitální továrna

Digitální továrna - ilustrační snímek

Na brněnském výstavišti dnes začíná 61. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), na kterém se představí 1660 vystavovatelů z 30 zemí světa. Hlavním tématem veletrhu je digitalizace, v pavilonu A bude expozice digitální továrny, na které se podílelo přes 20 firem. Souběžně s MSV se konají veletrhy Envitech a Transport a Logistika.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50 % vystavovatelů a 10 % návštěvníků. Nejhojněji je zastoupeno Německo a Slovensko, 97 firem přijede z Číny. Poprvé bude zastoupeno i Maďarsko svou oficiální národní expozicí.

Zahájení za účasti premiéra a ministrů

Na zahájení veletrhu dnes přijede premiér Andrej Babiš, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministr zahraničí Tomáš Petříček. Společně otevřou expozici České republiky, kterou letos vytvořilo 13 státních institucí. Zúčastní se i sněmu svazu průmyslu a dopravy.

Brněnské výstaviště

Digitální továrna a cirkulární ekonomika

Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. V roce 2019 se souběžně s MSV konají i veletrhy Transport a Logistika a ENVITECH. Zvýrazněným tématem veletrhu ENVITECH je cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem.

Balíček výhod pro návštěvníky i vystavovatele

Pro vystavovatele a návštěvníky je připraven balíček výhod po celou dobu konání veletrhu, tedy od 7. 10. do 11. 10. Návštěvníci si mohou na výstavišti vyzvednout speciální náramek, který je opravňuje k čerpání slev a výhod po celém Brně. V rámci projektu Brno Fair City tak mohou získat slevy na ubytování, stravování nebo volnočasové aktivity a zábavu.

Seznam výhod naleznete na stránce projektu.

Autor: red Zdroj: ČTK, BVV Brno Foto: BVV Brno

Související články

Přečtěte si  Po rekonstrukci vodní nádrže Skalice u Boskovic vznikne nový ostrov pro hnízdění ptactva

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*