V centru Ostravy vyroste polyfunkční dům “Malé Lauby”, nabídne lékařské centrum i byty

Vizualizace komplexu Malé Lauby

Ostravští zastupitelé schválili prodej pozemků v centru města. Kupující investor na místě postaví polyfunkční budovu Malé Lauby. Jeho součástí bude speciální medicínské centrum, restaurace i dvě desítky bytů.

Zastupitelstvo města Ostravy minulou středu rozhodlo o prodeji pozemků v Moravské Ostravě o celkové výměře 1 405 metrů čtverečných společnosti Laserové léčebné centrum. Sjednaná kupní cena dosáhla výše 14 milionů korun. “Město se společností v červnu 2019 uzavřelo smlouvu, jejíž součástí byly podmínky pro uzavření kupní smlouvy včetně termínů, podmínek budoucího využití prostoru či záchranného archeologického průzkumu,” informovala tisková mluvčí Gabriela Pokorná s tím, že investor podmínky splnil.

Podle primátora Tomáše Macury se město dlouhodobě snaží zvýšit ekonomický potenciál a rozšířit spektrum vyžití v centru Ostravy. “Malé Lauby, jak pracovně nazýváme tento pozemek, spadají do soubor lukrativních parcel v bezprostřední blízkosti Masarykova náměstí, pro které hledáme investory. Zároveň je pro nás zásadní také architektonický kontext, soulad s okolní výstavbou v centrální části města a smysluplné funkční využití,“ sdělil Macura.

Klinika, ubytování i parkování

Kromě kliniky estetické medicíny poskytne komplex pooperační péči, krátkodobé ubytování návštěv, dlouhodobé ubytování lékařského personálu, restaurační a relaxační provozy otevřené též veřejnosti jako živou součást městského parteru. Obsáhne i parkovací suterén.

“Investor zároveň předložil nový architektonický návrh, který obsahuje změny regulačních podmínek. Zároveň však dodržuje podmínky stanovení platným územním plánem. Nový architektonický návrh odůvodnil investor vhodnějším urbanistickým řešením, jež účelněji a efektivněji využívá cenný pozemek v centrální části města,” uvedla Pokorná.

Navržená stavba využívá horní patro městské zástavby tak, aby na současnou městskou strukturu výškově navazovala, současně však svými ustupujícími podlažími zachovala prostorově vnímaný parter z pohledu pěších. Ustupujícími podlažími řeší problematiku možného zastínění bloku Lauby I. “Tato varianta není v rozporu s požadavky památkové péče na ochranu hodnot městské památkové zóny ani s podmínkami územního plánu města. Město změnu vyhodnotilo jako akceptovatelnou a výsledné architektonické řešení tak promítne do kupní smlouvy,” doplnila tisková mluvčí.

Podle smlouvy by stavba měla být dokončena nejpozději do roku 2027.

Zdroj a foto: město Ostrava

Související články

Přečtěte si  Stanou se obří včely v ostravské zoo dřevěnou stavbou roku? Podpořit je můžete i vy

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*