V Dačicích uschováte kolo bezpečně. Ve městě na jihozápadě Moravy nainstalovali první cykloboxy

Dačice jsou jednou z oblíbených zastávek v turisty vyhledávaném jihozápadním koutu Moravy mezi Telčí a Slavonicemi. Cyklobox najdou cykloturisté a občané města v Neulingerově ulici. Bezpečné uschování a uzamknutí jízdních kol funguje v Dačicích od května. Bez obav v cykloboxu můžete uschovat kolo a vydat se na nákup, prohlídku města, navštívit infocentrum nebo městský úřad.

V Dačicích byly instalovány 3 cykloboxy, do boxu lze uschovat 2 kola společně s helmami. Jeden cyklobox je uzpůsoben i k úschově zavazadel.

„Na infocentru se setkáváme s dotazy, kde uschovat zavazadla a elektrokola, které nechce nikdo nechat bez dozoru v běžném kolostavu. Hledali jsme možnosti, jak tento problém vyřešit,“ uvedla Zdeňka Králíková z odboru kultury a cestovního ruchu. 

Bezobslužný systém s uschovou kola za 10 Kč

Jde o bezobslužný systém, klíč nelze vyjmout bez vhozené mince. Uživatel zaparkuje kolo do boxu, vhodí požadovanou minci (10 Kč), uzamkne a vyjme klíč. Po návratu vloží klíč, odemkne a vyjme minci. Pro cykloturisty se tak Dačice stávají zajímavým cílem, kde je možné si odkala odpočinout a bez obav si vychutnat nabídku místních restaurací, kaváren nebo třeba prohlédnout muzeum kostky cukru na dačickém zámku.

Autor: red Zdroj a foto: Město Dačice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*