V Jihlavě vrcholí přípravy vánočních trhů, město představilo program

Jihlava se připravuje na vypuknutí předvánočního veselí. Vánoční strom už je vztyčený a ozdobený, stánky adventní vesničky se připravují na nedělní zahájení vánočního jarmarku. Naplno se pracuje i na kluzišti.

S přípravou kluziště, jehož plocha činí 420 metrů čtverečních, pomáhají dobrovolní hasiči. Bruslení v Jihlavě začne v neděli a potrvá do konce. Adventní vesnička se stánky, kováři i filmovými projekcemi otevře také v neděli, kdy se počítá i s prvním koncertem od 17:00. Adventní kulturní program na Masarykově náměstí bude probíhat každý den od 16 do 19 hodin.

Na kluzišti se bude kontrolovat bezinfekčnost

Vedení města bude vyžadovat dodržování aktuálních opatření proti šíření koronaviru. “Prosíme, abyste v naší adventní vesničce nosili ochranu dýchacích cest, pokud právě nebudete konzumovat něco dobrého, a abyste si pro vstup na kluziště připravili doklad od očkování nebo prodělané nemoci,” vyzvala primátorka Karolína Koubová.

Na náměstí budou umístěny dezinfekční stojany a provoz kluziště i program se bude podřizovat aktuální koronavirové situaci a vládním nařízením. Vedení Jihlavy zároveň doufá, že nadcházející dny nepřinesou velké zásahy do schválené podoby adventních trhů.

Zdroj, foto a video: město Jihlava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*